Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Sony PlayStation VR
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
10. februára 2023

PlayStation VR2 predvádza herné funkcie pred spustením predaja

Playstation VR 2 bude uvedený na trh 22. februára 2023 a preto nás láka videami, ako vyzerajú herné funkcie a čo bude nové oproti staršej generácii PlayStationVR2.

 
Zobraziť viac
28. februára 2022

PlayStation VR 2 má už známy dizajn

Sony nadväzuje na úspech svojej virtuálnej reality pre PlayStation. V roku 2021 spoločnosť Sony oznámila nástupcu s názvom PlayStation VR2. PS VR2 má už dizajn headsetu.

 
Zobraziť viac
11. mája 2021

Ďalšia PlayStation VR bude mať 4K rozlíšenie a bude obsahovať sledovanie očí

Podľa informácie zo stránky UploadVR má mať nové PlayStation VR novej generácie konzolovej VR niekoľko noviniek.

 
Zobraziť viac
18. marca 2021

Nová generácia VR pre PS5 s novým ovládačom

Po nedávnom odhalení nového headsetu pre virtuálnu realitu PSVR od spoločnosti PlayStation, určenú pre nový PS5 boli dnes oznámené nové ovládače. Ovládač má rozhodujúcu úlohu pri poskytovaní zážitkov VR hráčom.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go