Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Galaxy Note 10 ponúka kreslenie v rozšírenej realite – AR Doodle a 3D Scanner
0

Ako pri každom predstavení smartfónu spoločnosti Samsung z vlajkovej série, Samsung spomenie aj rozšírenú či virtuálnu realitu. Tento rok si pre novo oznámený Samsung Galaxy Note 10 prichystal funkciu na kreslenie v rozšírenej realite. Okrem toho aj plnohodnotný 3D skener.

V máji minulého roka sme Vás informovali o aplikácii Just a Line. Jednalo sa o pomerne nenáročnú aplikáciu, ktorá umožňovala kreslenie kdekoľvek do priestoru. Vedeli ste si vyzdobiť prostredie v AR spoločne. Obidve zariadenia, na ktorých je spustená aplikácia vedia v reálnom čase spracovávať kreslený obraz, buď ako poskytovateľ obrazu, alebo ako jeho prijímateľ.

Samsung si tento koncept implementoval do fotoaparátu bez pripojenia viacerých hráčov. Ako funkcia Samsung Galaxy Note 10 si viete kresliť v rozšírenej realite. Na kreslenie ale budete využívať s pen, čiže dotykové pero, ktoré sa nachádza v smartfóne. V rámci ukážky bolo zobrazené iba kreslenie na tvar, nie tak na celý objekt.


Kreslenie v rozšírenej realite pomocou stylusu

Samsung Galaxy Note 10 ponúka špičkový ultraširokouhlý fotoaparát, s ktorým je možné robiť tieto funkcie. Funkcia sa nazýva AR Doodle a pomocou pera S Pen môžete svoj naživo upravovať tváre a pridávať k nim dynamické kresby, efekty a animácie, ktoré sledujú zachytený objekt. Pri otáčaní tváre tak skice zostanú zachytene.

3D skenovanie nebolo jednoduchšie

Vďaka 3D skeneru vo vnútri smartfónu, dokážete pomocou fotoaparátu s funkciou DepthVision naskenovať objekt a okamžite ho previesť do pohyblivej 3D podoby.

Samsung Galaxy Note 10 a virtuálna realita

Spoločnosť Samsung nespomenula zariadenie Gear VR počas podujatia Unpacked a od roku 2017 neaktualizovala ani informácie o VR headsete. Poslednými telefónmi, ktoré ho podporovali, boli všetky štyri modely telefónov Galaxy S10, ktoré boli oznámené vo februári, ale iba prostredníctvom adaptéra. (To isté platilo o minuloročnom Note 9.)

Nie je jasné, či spoločnosť Samsung poskytne adaptér, ktorý pracuje s Galaxy Note 10. Zatiaľ ale pre najnovší Samsung Gear VR nie je Note 10 či Note 10+ kompatibilný.

Galaxy Note 10 dostupnosť

Galaxy Note10 a Galaxy Note10+ budú dostupné v prevedení Aura Glow a Aura Black od 23. augusta, ale predobjednávať ich môžete už od 7. augusta od 22.30 až do 22. augusta. V priebehu predobjednávok navyše môžete za svoj použitý funkčný smartfón, alebo tablet získať k výkupnej cene aj jednorazový bonus až 200 eur.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk