HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Recenzia : Job Simulator – bežná práca vo virtuálnej realite
0
Detail
Platformy

Oculus Rift, PlayStation VR, HTC Vive

Ovládače

Oculus Touch, PlayStation Move, HTC Vive pohybové ovladače

Kinetóza

Nie

Oblasť hrania

Iba v priestore

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Vo virtuálnej realite môžeme nájsť množstvo hier tvorených do priestoru, v ktorých musíte niečo vykonávať. Job Simulator, je ale veľmi dobre oceňovaná VR hra, ktorá simuluje prácu trošku inak. Hra totiž zobrazuje rok 2050 a veľa šialených a futuristických vecí, ako aj to, že ľudia pracujú pre robotov a nie naopak.

Príbeh pri Job Simulátore vlastne ani nie je

Budete si môcť vyskúšať 4 rôzne povolania, a to kuchár, predávač, automechanik a úradník. Každý z príbehov, ktoré si vyberiete je unikátny a zaujímavý.  Všetky povolania ale nebudete brať vážne a to je viac než dobre, pretože si z práce budete viac menej robiť srandu a testovať čo všetko sa tu dá robiť. Jednotlivé zamestnania majú ale svoju linku úloh, ktoré hráč musí vykonať, aby mohol dané povolanie uzavrieť ako splnené. Pri práci v kancelárií budete musieť spraviť úlohy, ako je zapnutie počítača, zaslanie emailu a pod.

Práca v kancelárií

Pri robení úloh nemáte žiadne skóre a ani časový tlak. Môžete tak skúšať aké predmety sa dajú uchopiť, rozbiť, spojiť, čo všetko sa tu dá vyskúšať. A tých predmetov je tu naozaj veľa. Pri práci pokladníka som sa cítil, ako v obchode v seriáli Simpsonovci. Blokovanie potravín je zábavné v tejto hre a dá trochu priestoru na rozhodovanie, čo zákazníkom predáte a koľko im naučtujete.


Práca predavača

Práca automechanika mi trochu prišla ako stereotyp. Pretože skoro všetky úlohy boli rovnaké, no s odlišnými zákazníkmi. Výmena súčiastok nie je až taká sranda. Ale pobaví.

Práca automechanika

Poslednou prácou, ktorú tu môžete robiť je práca kuchára, ktorá je asi najnáročnejšia, pretože sa budete musieť už otáčať aj za seba a pri Oculus Rift s 2 senzormi to bolo sem tam trápenie. Urobiť polievku, naliať do vody kečup, vytvoriť zaujímavé jedlo aj umyť riady. Celkom zábava vo virtuálnej realite.

Práca kuchára v Job Simualatore

Grafika

Grafika sa mi podobala ako kreslená hra The Simpsons: Hit & Run. Jednoducho zážitok, ktorý je vhodný aj pre deti aj pre dospelých zároveň. Nenáročná, no veľmi interaktívna.

Hrateľnosť

Pracovné stereotypy v tejto hre síce nájdete iba na oko. V tejto hre sa skôr pobavíte na tom, ako sa to robí, s čím sa manipuluje a čo všetko môžete vymyslieť. Hlavným cieľom je tak užívať si hru, jej interaktívne prvky a robiť si srandu. Job Simulator je veľmi jednoduchá, zároveň kreatívna hra a popritom je to plnohodnotný VR zážitok.

Platformy

Hra je dostupná pre desktopovú virtuálnu realitu HTC Vive a Oculus Rift. Taktiež ale aj pre konzolovú PlayStation VR. Ak navštívite niektorú z VR herni, mala by tam byť nainštalovaná. Vyskúšajte určite.

Hru si taktiež môžete stiahnuť zo Steamu, Oculus Store a Playstation Store za cenu 19,99€.

Owlchemy Labs len pred pár dňami vydal novú hru a to Vacation Simulator, o ktorej sme informovali na našom Facebooku.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
67%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
33%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk