HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Recenzia : Job Simulator – bežná práca vo virtuálnej realite
0
Detail
Platformy

Oculus Rift, PlayStation VR, HTC Vive

Ovládače

Oculus Touch, PlayStation Move, HTC Vive pohybové ovladače

Kinetóza

Nie

Oblasť hrania

Iba v priestore

Podpora slovenčiny alebo češtiny

Nie

Vo virtuálnej realite môžeme nájsť množstvo hier tvorených do priestoru, v ktorých musíte niečo vykonávať. Job Simulator, je ale veľmi dobre oceňovaná VR hra, ktorá simuluje prácu trošku inak. Hra totiž zobrazuje rok 2050 a veľa šialených a futuristických vecí, ako aj to, že ľudia pracujú pre robotov a nie naopak.

Príbeh pri Job Simulátore vlastne ani nie je

Budete si môcť vyskúšať 4 rôzne povolania, a to kuchár, predávač, automechanik a úradník. Každý z príbehov, ktoré si vyberiete je unikátny a zaujímavý.  Všetky povolania ale nebudete brať vážne a to je viac než dobre, pretože si z práce budete viac menej robiť srandu a testovať čo všetko sa tu dá robiť. Jednotlivé zamestnania majú ale svoju linku úloh, ktoré hráč musí vykonať, aby mohol dané povolanie uzavrieť ako splnené. Pri práci v kancelárií budete musieť spraviť úlohy, ako je zapnutie počítača, zaslanie emailu a pod.

Práca v kancelárií

Pri robení úloh nemáte žiadne skóre a ani časový tlak. Môžete tak skúšať aké predmety sa dajú uchopiť, rozbiť, spojiť, čo všetko sa tu dá vyskúšať. A tých predmetov je tu naozaj veľa. Pri práci pokladníka som sa cítil, ako v obchode v seriáli Simpsonovci. Blokovanie potravín je zábavné v tejto hre a dá trochu priestoru na rozhodovanie, čo zákazníkom predáte a koľko im naučtujete.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
67%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
33%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk