Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Virtuálna realita nebude chýbať na IXPO
0

Virtuálna realita je vystavená na viacerých podujatiach, ktoré sa dejú na Slovensku. Virtuálna realita, ktorá bude vystavená na IXPO, najväčšom technologickom festivale v SR, bude ale o inom.

IXPO – najväčší technologický festival u nás

IXPO je podľa organizátorov určený pre všetkých moderných ľudí. Je to festival určený pre každého, kde si môžete vybrať, naučiť sa a zabaviť. Predstavené budú najnovšie technológie, ktoré si môžete vyskúšať a taktiež aj prísť na prednášky od odborníkov z brandže.

Ixpo festival

Aká virtuálna realita bude predstavená ?

Na festivale budú stánky s virtuálnou realitou a ohlásená je aj jedna prednáška.


Prednáška o Virtual Medicine

Virtual Medicine je mladá firma, ktorá vytvorila aplikáciu Human Anatomy VR. Prostredníctvom nej môže človek nahliadnuť na tie najdetailnejšie zákutia ľudského tela pomocou virtuálnej reality. Je to prvá a momentálne jediná mobilná anatomická aplikácia na platforme Samsung Gear VR aj Daydream. Google si ju tiež vybral medzi top 3 aplikácie na svojej platforme pre virtuálnu realitu Google Daydream.

Viac o tom prednesie zakladateľ MUDr. Tomáš Brngál na Orange Stage.

Heroes Laser Arena

Okrem klasickej virtuálnej reality, ktorú môžete poznať z herní, má Heroes Laser Arena pripravenú svoju jedinečnú virtuálnu realitu – Cyberith Virtualizer. Cyberith Virtualizer je plošina, ktorá je vybavená povrchom s nízkym trením, ktorý umožňuje chodenie, behanie a voľný pohyb v každom smere. Ide o reálnejšie chodenie vo virtuálnej realite, nakoľko priestor na hranie virtuálnej reality je často krát obmedzený na 3,5m x 3,5m.

Cyberith Virtualizer
Odporúčame si vyskúšať virtuálnu realitu pomocou Virtualizera

Virtualizer ale eliminuje obmedzený priestor a umožňuje plnohodnotnejšie využitie virtuálnej reality. Taktiež eliminuje pocit nevoľnosti, nakoľko musíte k pohybu naozaj využiť nohy, zatiaľ čo pri niektorých VR hrách sa pohybujete pomocou ovládačov na HTC Vive. To môže niekedy vyvolať pocit nevoľnosti.

Väčšina VR headsetov na jednom mieste

Na IXPO si budete môcť vyskúšať každú jednu z foriem virtuálnej reality. Samsung predstaví mobilnú virtuálnu realitu Gear VR. Stánok spoločnosti Playstation predstaví konzolovú virtuálnu realitu PlayStation VR. Nebude chýbať ani klasický HTC Vive a Oculus Rift, ktorý by ste mali nájsť pod stánkom Virtuálna Realita Bratislava. Poteší aj závodný simulátor.

X.Periences je 9D zariadenie s virtuálnou realitou

X.Periences – 9D zariadenie s VR

Na festivale si budete môcť vyskúšať zážitok z virtuálnej reality od spoločnosti X.Periences, pri ktorej budete vo virtuálnej realite pomocou headsetu, no zariadenie, v ktorom môžete sedieť bude simulovať pohyby. Tie sú zosynchronizované podľa konkrétneho vami vybraného zážitku. Na IXPO budete mať možnosť zažiť horskú dráhu, rýchlostné preteky, simulovaný let či zahrať si hru vo dvojici.

Ďalšie stánky s virtuálnou realitou

Okrem vyššie spomenutých stánkov, ktoré budete môcť nájsť na IXPO, sa predstaví virtuálna realita aj pri týchto spoločnostiach. Sféra, Svet zdravia, JTRE, Orange, Forvisia, Tatrabanka, Kvant, Redbull, HP a Edulab.

Možno spoločnosť HP predstaví svoj počítač vo forme batohu, ktorý je určený pre virtuálnu realitu – VR Backpack. Tatra banka možno ukáže svoj projekt aplikácie v mixovanej realite, pomocou zariadenia Microsoft Hololens. Nechajte sa prekvapiť a príďte na IXPO 26. – 28. apríla 2019. Konať sa bude na Tyršovom nábreží. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke IXPO.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk