Recenzie
Pokračovať v čítaní
Alpha Port je predajňa aj s virtuálnou realitou

Alpha Port je kamenná predajňa, ktorá zaujme asi každého geeka. Môže tu nájsť roboty, drony, gadgety, ale aj virtuálnu realitu. V tomto e-shope si môžete dokonca vyskúšať, čo dokáže virtuálna realita.

Prednedávnom som bol testovať ako je to s virtuálnou realitou v Bratislave a kde si ju môžete vyskúšať. Jedným z miest, kde som sa zastavil bola kamenná predajňa Alpha port. Táto predajňa má samozrejme aj e-shop, no e-shopov s virtuálnou realitou je viacero. Mnoho ľudí si ale radšej danú vec vyskúša, predtým, než si ju kúpi. Preto si v kamennej predajni, ktorá sa nachádza Škultétyho ulici č. 1 môžete vyskúšať známe aj neznáme VR headsety. Táto predajňa sa zameriava na 4 časti, ktorými sú virtuálna realita, roboty, hry a konzoly a cool stuff.

Pokiaľ už máte zariadenie pre virtuálnu realitu, môžte sa na obchod pozrieť vo virtuálnej realite.


Virtuálna Realita

playstaion-vr

Playstation VR si môžete na predajni vyskúšať

V tejto herni si môžete vyskúšať množstvo druhov headsetov pre mobilnú virtuálnu realitu. Nájdete tu aj headsety ako sú BeeVR Quantum ZBeeVR Quantum S ale aj ďalšie headsety značky BeeVR. Môžete si tu zakúpiť aj najlacnejšiu virtuálnu realitu a to Google Cardboard v kvalitnejšej verzií a to PanoBoard. Nachádzajú sa tu samozrejme aj tie najlepšie VR headsety a to HTC Vive a Playstation VR, ktoré si môžete vyskúšať. S testovaním zariadení Vám ochotne pomôžu predajcovia.

Roboty

Nájdete tu viacero druhov robotov, ale väčšina z nich sa dá ovládať cez smartfón pomocou Bluetooth alebo Wi-fi. Taktiež sú tu mBoty, ktoré si môžete sami vyskladať a naprogramovať cez smartfón. Pokiaľ sa chcete iba s robotom zahrať, môžete skúsiť roboty Sphero, ktoré môžete najsť v edícii Star Wars, Ollie, Ollie Darkside a SPKR+.

roboty

Hry a konzoly

playstation-vrV predajni si taktiež môžete vyskúšať Xbox One a Playstation 4 aj s príslušenstvom. Taktiež je tu k dispozícií konzola NVIDIA Shield. Najväčším lákadlom je tu už spomínaný PlayStation VR, ktorý si môžete vyskúšať aj s ovládačmi PlayStation Move. Môžete tu najsť niekoľko hier pre PlayStation VR a to závodné hry, strieľačky, ale aj niekoľko zaujímavých demo verzií hier.

 

Cool stuff

V tejto kategórii môžete nájsť viacero gadgetov. Môžete tu nájsť kameru Samsung Gear 360, s ktorou môžete natáčať 360-stupňové videa a následne si ich pozrieť vo virtuálnej realite. Dronov je tu taktiež veľké množstvo, od tých na hranie za pár eur, až po profesionálne drony na natáčanie ako DJI Phantom 4. Taktiež tu môžete nájsť zaujímavé doplnky ako sú „hľadače“ kľúčov, hodinky Peeble alebo aj 3D tlačiarne. V predajni môžete nájsť aj množstvo reprákov a slúchadiel. Nechýbajú ani inteligentné žiarovky a ďalšie doplnky do domácnosti. Za spomenutie stoja aj defianty, alebo jednokolky InMotion SCV V5.

Zobraziť oficiálnu stránku

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk