Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Mozilla oznámila AR/VR webový prehliadač – Firefox Reality
0

Mozilla, nezisková spoločnosť, ktorá stojí za webovým prehliadačom Firefoxu, dnes oznámila nový webový prehliadač s názvom Firefox Reality. Program s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý Mozilla prezentuje,  bol postavený zo základov pre samostatné headsety s virtuálnou a rozšírenou realitou.

Na blogu spoločnosti Mozzila sa hovorí o tom, že Firefox Reality sa zameriava najmä na to, aby sa na webe ponúkala „široká škála zariadení a platforiem“ vrátane samostatných headsetov ako napríklad HTC Vive Focus. Taktiež bolo publikované video z vývoja prehliadaču Firefox Reality, ktorý beží na zariadení HTC Vive Focus.

Väčšina všetkých zariadení pre virtuálnu realitu má alebo bude mať vlastný webový prehliadač. Mozilla je s tým v poriadku a pomocou svojho projektu Firefox Reality, podobne ako v prípade štandardnej verzie Firefox, pretože poskytuje riešenie, ktoré je nielen hardwarovo agnostické. Taktiež pôsobí ako základňa pre integráciu väčších AR/VR projektov, ako sú WebVR a WebAR. Myšlienkou spoločnosti je pre  Web AR / VR vytvoriť úplne nový spôsob poskytovania a interakcie s virtuálnymi zážitkami, ktoré by nevyhnutne boli založené na webových stránkach a nebudú v špecializovaných obchodoch s obsahom ako je platforma Steam. V súčasnej dobe to boli menšie, ľahké zážitky, ale Mozilla vidí využitie týchto webových skúseností rastúcich v potenciáli.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk