Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Všeobecne virtuálna realita
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
21. septembra 2023

Virtuálna realita na filmových festivaloch

Poďme sa pozrieť na 5 top VR a AR projektov, ktoré by nemali uniknúť vašej pozornosti. Prinášame aktuálne informácie z jedného z top filmových festivalov sveta. Sep. 2023.

 
Zobraziť viac
3. februára 2023

Samsung a Google spolupracujú na zariadení rozšírenej reality

Google, Samsung, Qualcomm spolupracujú na zariadení rozšírenej reality, ktoré bude fungovať na špeciálnej verzii systému Android určenej pre AR/MX headsety. Prezident mobilnej divízie Samsungu, TM Roh, potvrdil túto spoluprácu, avšak zatiaľ neboli zverejnené žiadne podrobnosti. Možné je, že sa dozvieme viac na nadchádzajúcom MWC 2023 v Barcelone alebo na vývojárskej akcii Google I/O 2023.

 
Zobraziť viac
16. novembra 2022

Virtuálna realita pod stromček ? Naše tipy

Vianočné sviatky sú za rohom, vianočné stromčeky sa budú o chvíľu zdobiť a preteky v hľadaní dokonalého darčeka sú na svete. Ak máte technického priateľa, príbuzného alebo lepšiu polovičku, teraz je skvelý čas začať premýšľať o niečom, čo sa im bude tieto Vianoce určite páčiť. Zhrnuli sme niektoré z najlepších vianočných darčekov s VR, ktoré môžete nakúpiť ohľadom na váš rozpočet.

 
Zobraziť viac
18. októbra 2022

Vývojové laboratórium virtuálnej reality Virtuplex už aj v Bratislave

Virtuplex je jedna z popredných českých spoločností, ktorá sa špecializuje na využitie virtuálnej a rozšírenej reality v oblasti real estate, retailu a developmentu, expanduje po štyroch rokoch svojho pôsobenia na českom trhu na Slovensko. Celosvetovo unikátne VR laboratórium s rozlohou 700 m2 Virtuplex otvoril na predmestí Bratislavy. Spoločnosť sa tak rozhodla reagovať na dopyt svojich zákazníkov pôsobiacich na Slovensku. Vďaka tomu sa im odteraz vytvára príležitosť pracovať na svojich projektoch v najväčšej komerčne dostupnej hale pre virtuálnu realitu na svete.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go