HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC prichádza s rozšírenou radou nových VR headsetov VIVE
0

HTC predstavilo skvelé možnosti variantu HTC Vive Cosmos. VIVE Cosmos Elite ponúkne nekompromisné sledovanie pohybu, VIVE Cosmos XR sprístupní spotrebiteľom rozšírenú realitu a VIVE Cosmos Play zrazí cenu prémiového VR na minimum.

Spoločnosť HTC včera predstavila nové varianty headsetu HTC VIVE Cosmos využívajúce jeho unikátnu modularitu. Okrem nových headsetov VIVE Cosmos Elite, Cosmos XR a Cosmos Play, sa tak môžu aj majitelia pôvodného HTC Vive Cosmos tešiť na nové rozšírenie.

U žiadnej z variant nechýba špičkový obraz s rozlíšením 2880 x 1700 px a obnovovacou frekvenciou 90 Hz, kvalitné stereo slúchadlá ani praktický odklopný dizajn. Samozrejmosťou je plnohodnotné nastavenie IPD (interpupillary distance), ktoré umožňuje vyladiť vzdialenosť šošoviek tak, aby zodpovedala vzdialenosti očí.


HTC Cosmos set

Vďaka tomu užívatelia môžu očakávať perfektný obraz a ohromujúce pohodlie pre oči aj pri hodinách pobytu vo virtuálnej realite. Poteší aj podpora bezdrôtového adaptéra HTC VIVE Wireless, ktorá je vlastná všetkým headsetom taiwanského výrobcu.

Naši zákazníci majú záujem o špičkovú virtuálnu realitu a teší nás, že môžeme predstaviť nový rad produktov, z ktorých si vyberie naozaj každý.“ povedal Yves Maitre, CEO, HTC. „Vive Cosmos je skutočne najvšestrannejším headsetom dneška. Ocenia ho nielen tí, ktorí VR ešte len objavujú, ale aj nároční užívatelia. Vive Cosmos ponúka precízne obraz, pohodlie a vďaka modularite aj možnosť prispôsobiť sa novým požiadavkám virtuálnej a rozšírenej reality.

HTC VIVE Cosmos ako platforma bez hraníc

Systém výmenných čelných panelov prepožičiava headsetu HTC VIVE Cosmos nebývalú všestrannosť a možnosť kedykoľvek ho prispôsobiť aktuálnym požiadavkám. Každý si tak môže vybrať zodpovedajúcu variantu. Nech dáva prednosť praktickému inside-out tracking, sofistikovanému systému sledovania pohybu Steam VR, alebo sa rozhodne preskúmať možnosti rozšírenej reality, VIVE Cosmos bude správnou voľbou. Svoje rozhodnutie môže navyše kedykoľvek prehodnotiť.

HTC VIVE Cosmos Elite pre najnáročnejších

Aktuálne najvyšší model z rodiny headsetov VIVE Cosmos sa pýši čelným panelom HTC VIVE External Tracking Faceplate. Kombinuje tak inside-out tracking s najdokonalejším sledovaním pohybu pomocou základňových staníc.

Nadšenci virtuálnej reality tak od neho môžu čakať nekompromisné zážitky za akýchkoľvek okolností a tiež kompatibilitu so všetkým príslušenstvom systému Steam VR. Svoj VR systém tak môžu využiť nielen s klasickými ovládačmi, ale aj s HTC Vive Tracker. Tie môžu slúžiť ako značkovače pre sledovanie pohybu celého tela, alebo napríklad pohybu hokejky či iného predmetu.

HTC VIVE Cosmos Elite
HTC VIVE Cosmos Elite

Jeho prednosti ocenia aj najskúsenejší hráči titulov Pistol Whip, Superhot a AUDICA. Predaj HTC VIVE Cosmos Elite sa základňovými stanicami a ovládačmi bude zahájený v priebehu prvého štvrťroka 2020 za cenu 1009 €. V druhom štvrťroku bude potom dostupný aj samostatný čelný modul External Tracking Faceplate, ako príslušenstvo pre pôvodné HTC Vive Cosmos, s cenou 219 €. Predobjednávky HTC VIVE Elite budú u vybraných partnerov dostupné od 4. marca 2020.

HTC VIVE Cosmos XR prepojí skutočné s virtuálnym

Technologickú lahôdku predstavuje model HTC VIVE Cosmos XR, ktorý vďaka priehľadovým kamerám s vysokým rozlíšením a zorným poľom širokým až 100 stupňov umožní umiestniť virtuálne objekty do reálneho sveta. V spojení s aplikáciou Vive Sync tak rozšíri možnosti spolupráce na veľkú vzdialenosť.

HTC VIVE Cosmos XR
HTC VIVE Cosmos XR

Perfektne ostrý obraz priehľadových kamier posúva aj možnosti integrácie reálneho okolia do virtuálnych svetov. HTC VIVE Cosmos XR bude bližšie predstavený v rámci marcovej konferencie GDC a v priebehu druhého štvrťroku 2020 bude sprístupnený vývojárom.

HTC VIVE Cosmos Play

Najdostupnejší model HTC Vive Cosmos Play otvorí dvere do virtuálnych svetov novým užívateľom. Pre sledovanie pohybu využíva inside-out technológie založené na štvoricu rýchlych kamier. Zároveň zachováva všetky atribúty prémiového VR, ktoré sú spoločné pre všetky headsety VIVE Cosmos.

HTC VIVE Cosmos Play
HTC VIVE Cosmos Play

Nechýbajú teda špičkové zobrazovače, optika, slúchadlá i odklopné konštrukcie a modularita, ktorá umožňuje jeho vylepšenie v budúcnosti.
O cene a dostupnosti HTC VIVE Cosmos Play budeme informovať v nasledujúcich mesiacoch.

HTC VIVE Cosmos

Pôvodný headset HTC Vive Cosmos využíva na sledovanie pohybu 6 kamier a vďaka prítomnosti hornej a dolnej ponúka širší uhol sledovania pohybu nad hlavou a v oblasti pásu. Vďaka kamerám s extrémne širokým záberom sníma ovládač aj vo chvíli, keď ich používateľ umiestni mimo zorné pole.

Rovnako ako v prípade ostatných modelov od neho užívatelia môžu očakávať špičkový obraz, výklopnú konštrukciu uľahčujúcu prechod medzi skutočnou a virtuálnou realitou aj jedinečnú rozšíriteľnosť pomocou výmenných čelných modulov.

HTC Vive Cosmos je v predaji za cenu 839 € na stránkach www.vive.com, v e-shope Alza.sk a u vybraných partnerov.

Zdroj : Tlačová správa spoločnosti HTC

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk