360 kamery
Pokračovať v čítaní
360° kamera – akú si zvoliť v roku 2020 ?
0

360 kamera je skvelou investíciou, pokiaľ milujete unikátne zábery. S 360° kamerou totiž viete zachytiť všetko okolo seba do posledného detailu.

360 kamera

Jedná sa o kameru, ktorá je vybavená viacerými šošovkami. 360 stupňová kamera má dve až niekoľko stoviek šošoviek. Každá zo šošoviek vie snímať kompletné zorné pole.

Ak má 360 kamera dve šošovky, znamená, že jedna šošovka vytvorí 180° záber. Dokopy sa ale obidve zábery spoja v jeden 360° záber. To znamená, že fotografiu či video môžete vidieť z každého uhla pohľadu. Viete si zobraziť na konkrétnej fotke čo sa nachádza naľavo, čo napravo, čo je úplne hore.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk