360 kamery
Pokračovať v čítaní
360fly: 360-stupňová akčná kamera kompatibilná s Google Cardboard
0

360fly je kompaktná kamera s guľovým telom s priemerom len 61mm, ktorá umožňuje celokruhové snímanie videa v rozsahu 360° horizontálne a 240° vertikálne pri rozlíšení 720p. Kamera je sama o sebe (bez puzdra) vodotesná do hĺbky 35m (IP67), konštrukcia je odolná proti nárazom (pád z 1,5 metra) a telo je prachotesné. Hmotnosťou je jednou z najľahších kamier na trhu, keďže váži len 138 gramov. Výrobca tiež garantuje funkčnosť kamery pri vonkajších teplotách od -20°C do +40°C.

Optická časť je založená na špeciálnom 8-segmentovom optickom člene (F=2.8, f=0.88mm), ktorý spolu s CMOS snímacím čipom zabezpečuje nadpriemerné výsledky pri snímaní videa a pri fotografovaní za rôznych svetelných podmienok. Rozlíšenie videa vo formáte H.264 je 1504 x 1504pixelov pri 29.97 obrázkoch zasekundu a  zornom poli 360° x 24 0°. Maximálne rozlíšenie pri fotografii je 9 Mpix. Pre správnu orientáciu snímaného foto a video záznamu pri spracovaní, má kamera zabudovaný trojosý gyroskop a akcelerometre. Samozrejmosťou pri akčnej kamere je tiež stabilizácia obrazu. Kamera má zabudovaný mikrofón, ktorý sníma audio v mono kvalite (48kHz, 64 kbps AAC). Pri potápaní s kamerou je nutné na mikrofón umiestniť krytku.

360fly_1


Akčná kamera 360fly disponuje pevnou vnútornou pamäťou o veľkosti 32 GB. Pre komunikáciu s kamerou, ovládanie snímania a postprocesing úpravy sú pripravené aplikácie pre mobilné platformy Android 4.3+ aj iOS 8+.  Samotné telo kamery obsahuje len jediné spoločné tlačidlo na zapnutie a vypnutie kamery a na spustenie/zastavenie záznamu. Stav kamery signalizuje 3-farebná LED dióda a zabudovaný vibračný motor.

Aplikácia slúži nielen ako hľadáčik pri fotografovaní alebo natáčaní videozáznamu, súčasne umožňuje diaľkovo ovládať funkcie kamery ako aj editáciu zhotoveného 360° záznamu alebo fotografií. Tie je potom možné z aplikácie preniesť/zdieľať do väčšiny sociálnych sietí stlačením jediného tlačidla. Celokruhové video je možné v aplikácii prekonvertovať do štandardného formátu 16:9 alebo z neho vytvoriť celokruhové 360° fotografie. Navyše, kamera 360fly je tiež kompatibilná s Virtual Reality (VR) okuliarmi Google Cardboard a podobnými VR zariadeniami, čo umoňuje prezerať si videá v plnohodnotnom prostredí virtuálnej reality. Aplikácia je pre obe platformy bezplatná.

360fly_4

Pripojenie k externým zariadeniam je možné buď prostredníctvom USB 2.0 alebo bezdrôtovo cez Bluetooth Smart Device (BT LE) a Wi-Fi rozhranie (IEEE 802.11 b/g/n, 2.4GHz). Kamera má zabudovanú lítium-polymérovú batériu s kapacitou 1 600 mAh, čo postačuje na dvojhodinovú nepretržitú prevádzku. Dobíjať batériu je možné i priebežne z akéhokoľvek zdroja cez USB (napr. Powerbank). Dobitie na plnú kapacitu prúdom 1A trvá približne 2,5 hodiny.

Kamera je vybavená demontovateľným úchytom, ktorý je kompatibilný s väčšinou príslušenstva k iným akčným kamerám, takže v prípade, že už doma niektorú akčnú kameru máte, nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie príslušenstvo. Akčná kamera sa dostane do slovenských obchodov v priebehu najbližších dní za cenu 499 eur.

360fly_2

Zdroj: MojAndroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk