HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
HTC Vive Tracker je už v predaji v USA
0

Začiatkom roka sme informovali o tom, ako prišli na trh nové doplnky k VR headsetu HTC Vive. Predstavené boli doplnkové slúchadla a doplnok, ktorý spraví virtuálnu realitu záležitosťou bez káblov. Na sledovanie doplnkov v priestore slúži zariadenie HTC Vive Tracker. Vďaka nemu tak môžete používať vo virtuálnej realite aj zbrane, baseballovú pálku a ďalšie zariadenia od externých výrobcov.

Vive Tracker – sleduje pohyb doplnkov

Vive Tracker je menšie zariadenie, ktoré stačí pripevniť na predmety a dokážete zaznamenať ich polohu priamo vo virtuálnej realite. V podstate ide o zmenšenú verziu ovládača, ktorý je bežnou súčasťou setu HTC Vive. Tento ovládač umožní vývojárom túto technológiu použiť na vlastných zariadeniach a doplnkoch. To znamená, že čoskoro si môžete k headsetu prikúpiť repliky zbraní, predmetov a vecí. Všetko bude vo virtuálnej realite a taktiež vy budete mať pocit, že máte uchopenú reálnu zbraň.


Vive Tracker je už v predaji

Sledovacie zariadenie je k dispozícii cez oficiálnu stránku HTC Vive v USA za 91.62 € a taktiež v Číne. Neexistuje žiadna zmienka od HTC, kedy si budú môcť ďalší medzinárodní zákazníci zakúpiť tento prístroj. Objednávka Vive Tracker zahŕňa jeden tracker, USB kábel, napájací adaptér a 2,4 Ghz dongle. Vydrž má byť na jedno nabitie 4,5 hodiny hrania. Pokiaľ si chcete zakúpiť Tracker v Európe, môžete sem zatiaľ zadať svoj email, aby ste boli informovaný o začiatku predaja.

Zdroj: RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk