HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Jesenná sezóna – HTC Vive za 699€ s dlho očakávanými titulmi
0

Spoločnosť HTC, ktorá stojí za známym desktopovým headsetom HTC Vive oznámila zahájenie jesennej VR sezóny. V jesennej sezóne ponúka najmä novú cenu pre headset HTC Vive. S cenou 699€ tak HTC Vive je jeden z najpokročilejších VR headsetov súčasnosti. A zároveň aj oveľa dostupnejším.  Taktiež sa majitelia okuliari pre virtuálnu realitu môžu tešiť na dlho očakávané tituly ako sú Fallout 4 VR a Doom VFR. Okrem toho sa záčina spúšťať predaj iniciatívneho príslušenstva HTC Vive Tracker. V cene setu HTC Vive je aktuálne zahrnuté aj mesačné predplatné v obchode Viveport. Kde si môžu nájsť aj tituly ako sú Tilt Brush, Everest VR alebo Richie’s Plank Experience.

Nedávne vyhlasenie spoločnosti UBM potvrdilo, že HTC Vive je najobľúbenejším zariadením vývojárov. HTC Vive je teda primárna platformu pre VR obsah. Už teraz je pre HTC Vive dostupných viac než 3600 titulov v obchodoch Steam a Viveport. Túto kolekciu čoskoro doplnia aj očakávané tituly Fallout 4 VR a Doom VFR od štúdia Bethesda. Vive tak potvrdzuje, že bude naďalej voľbou vývojárov aj používateľov. Tí taktiež ocenia možnosť využiť predplatné Viveport a vyskúšať viac než 250 starostlivo vybraných titulov, bez nutnosti ich zakúpenia.


Vive Tracker – sleduje pohyb doplnkov

Vive Tracker je menšie zariadenie, ktoré stačí pripevniť na predmety a dokážete zaznamenať ich polohu priamo vo virtuálnej realite. V podstate ide o zmenšenú verziu ovládača, ktorý je bežnou súčasťou setu HTC Vive. Tento ovládač umožní vývojárom túto technológiu použiť na vlastných zariadeniach a doplnkoch. To znamená, že čoskoro si môžete k headsetu prikúpiť repliky zbraní, predmetov a vecí. Všetko bude vo virtuálnej realite a taktiež vy budete mať pocit, že máte uchopenú reálnu zbraň.

Zdroj : Thesixthaxis

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk