Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
UniCon 2019 ponúkne turnaj v hre Beat Saber
0

Každý rok sa koná pre fanúšikov digitálnych hier UniCon, ktorý je nie len o turnajoch v hrách ako sú CS:GO, LOL, FIFA a pod., ale aj o virtuálnej realite. Tento rok bude dokonca turnaj v populárnej českej VR hre Beat Saber.

Beat Saber nebude chýbať

Beat Saber je jedna z najúspešnejších hier pre virtuálnu realitu, alebo sa dá označiť aj ako jedna z naj-ziskovejších nakoľko získala 1 milión eur. Ide o hudobnú hru, ktorých je na trhu s VR hrami viac. V čom je ale Beats Saber iná ako ostatné VR hry ? Určite samotnou koncepciou spojenia svetelných mečov zo Star War a vytvorenia naozaj unikátneho hudobného zážitku. Spôsob hry je v kombinácií Guitar Hero a Fruit Ninja. Vašou úlohou totiž bude sekať blížiace sa svietiace kocky so zapojením rytmu. Počas hrania sa totiž budete cítiť, ako keby ste ovplyvňovali rytmus a chod hudby.

Beat Saber turnaj na UniCon 2019

Na túto hru sa bude konať prvý celoslovenský turnaj s oficiálnou podporou. Pravidlá k tejto hre na turnaji sú už dostupné na internete. Tento rok sa mimo toho turnaja bude konať aj kultová retro sekcia, deskové a kartové hry. Chýbať nebudú ani panelové diskusie na aktuálne témy zo sveta hier, hráčov a hrania. A taktiež najnovšie technologické zázraky vo virtuálnej realite. UniCon sa bude konať 15-17. februára 2019. UniCon sa bude nachádzať na Bučianskej 4 v aule UCM v Trnave.


Na minulom UniCone ste mali možnosť vyskúšať Beat Saber tesne pred jeho vydaním. Dnes je najpredávanejšou VR hrou roka,…

Uverejnil používateľ UniCon Sobota 19. januára 2019

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk