Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus ponúkne kombináciu Rift a počítača od 1500 dolárov
0

Virtuálna realita Oculus Rift má dva potenciálne nedostatky. Je to drahé príslušenstvo, ktoré v Amerike stojí 599 dolárov, v Európe 699 EUR a vyžaduje počítač so štvorjadrovým procesorom na úrovni Intel Core i5 štvrtej generácie a grafickú kartu GeForce GTX 970, resp. lepšiu.

Pre väčšinu používateľov to znamená vysoké vstupné náklady. Okrem virtuálnej reality si musia zaobstarať aj nový herný počítač. Oculus si to uvedomuje, už dávnejšie predstavil koncept tzv. “Oculus-Ready PC“, teda počítačov, ktoré majú dostatočný výkon, aby VR utiahli.

oculus_poziadavky_pocitace_nowat

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Spoločnosť oznámila, že tieto počítače začne v spolupráci s partnermi predávať od 16. februára. Pôjde o predobjednávky, počítač sa dostane k majiteľovi spoločne s Oculusom Rift po jeho vydaní. K dispozícii je viacero modelov, pričom cena začína na úrovni 1500 dolárov a dosahuje až 3200 dolárov za kombináciu VR okuliarov a počítača Alienware Area 51 s procesorom Intel Core i7, 16 GB operačnou pamäťou, 2 TB pevným diskom a 128 GB SSD diskom. Jednotlivé konfigurácie si môžete pozrieť v obchodoch Best Buy a Amazon.

Nie je známe, či bude takáto iniciatíva Oculusu dostupná aj v Európe. Je však zrejmé, že spoločnosť sa snaží maximálne zjednodušiť zaobstaranie virtuálnej reality – používateľ si ju objedná a domov mu príde všetko potrebné. Nemusí riešiť výber (resp. iba v rámci úzkej ponuky, ktorá garantuje kompatibilitu s VR) alebo poskladanie nového počítača. Avšak druhá voľba je pre zručnejších používateľov cenovo výhodnejšia.

Ponuka balíčkov počítačov a VR Oculus Rift v obchode Best Buy

Ponuka balíčkov počítačov a VR Oculus Rift v obchode Best Buy

Zdroj : TouchIT.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk