Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus spustí nove prostredie – Rift Core 2.0
0

Oculus na svojom každoročnom predstavení Oculus Connect 4 predstavil niekoľko noviniek. Prvou bol VR headset Oculus Go, ktorý nepotrebuje k behu výpočtové zariadenie. Ďalšou bola výrazne nižšia cena. A okrem toho sme sa dočkali aj niekoľko softvérových inovácií. Jednou z nich je nové užívateľské prostredie, po nasadení VR headsetu, nazývané aj Oculus Rift Core 2.0. Toto prostredie umožňuje využívať Váš počítač plne vo virtuálnej realite.

Beta tohto programu začala už teraz, v decembri ako bezplatná aktualizácia. Home rozhranie prešlo zásadnou zmenou, ktorá umožňuje si upraviť 3D priestor podľa seba a to vrátane dekorácií, podobné ako to je pri SteamVR Home. Zaujímavosťou je napr, že spustenie aplikácie prebieha vložením virtuálnej kazety do virtuálnej retro konzoly. Virtuálny domov bude už zdieľaný a môžete si k sebe prizvať svojich kamarátov, aby videli, čo sa vám podarilo vytvoriť. Rovnako sa môžete aj vy pozrieť k ostatným.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk