Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus spustí nove prostredie – Rift Core 2.0
0

Oculus na svojom každoročnom predstavení Oculus Connect 4 predstavil niekoľko noviniek. Prvou bol VR headset Oculus Go, ktorý nepotrebuje k behu výpočtové zariadenie. Ďalšou bola výrazne nižšia cena. A okrem toho sme sa dočkali aj niekoľko softvérových inovácií. Jednou z nich je nové užívateľské prostredie, po nasadení VR headsetu, nazývané aj Oculus Rift Core 2.0. Toto prostredie umožňuje využívať Váš počítač plne vo virtuálnej realite.

Beta tohto programu začala už teraz, v decembri ako bezplatná aktualizácia. Home rozhranie prešlo zásadnou zmenou, ktorá umožňuje si upraviť 3D priestor podľa seba a to vrátane dekorácií, podobné ako to je pri SteamVR Home. Zaujímavosťou je napr, že spustenie aplikácie prebieha vložením virtuálnej kazety do virtuálnej retro konzoly. Virtuálny domov bude už zdieľaný a môžete si k sebe prizvať svojich kamarátov, aby videli, čo sa vám podarilo vytvoriť. Rovnako sa môžete aj vy pozrieť k ostatným.


Rift Core 2.0 – práca s PC vo virtuálnej realite

Táto funkcia ukazuje na hlbšie prepojenie využívania počítača a teda jeho operačného systému v úplne uzavretom svete, teda virtuálnej realite. Rift Core 2.0 má ale zásadný problém a to, že bude dostupný plný zážitok iba na systéme Windows 10. Vo virtuálnej realite budete môcť spúšťať tradične programy použiteľne aj bez virtuálnej reality. Používatelia, ktorí stále používajú systém Windows 7 a 8, budú síce schopní používať iba Dash na prehliadanie svojej knižnice aplikácií VR a niektoré ďalšie funkcie. Nebudú môcť používať virtuálnu funkciu ‚Oculus Desktop‘ alebo spustiť Dash ako prekrytie nad aplikáciami VR, tvrdí spoločnosť. Oculus naznačuje, že je to z dôvodov výkonu. Do rozhrania tiež pribudla funkcia „Dash“, ktorá vám umožní si počas používania aplikácií prezerať váš zoznam pridaných kamarátov, notifikácie a task bar.

Pokiaľ chcete si vyskúšať Rift Core 2.0

Majitelia Oculus Rift si budu môcť automaticky prevziať Rift Core 2.0 beta, akonáhle bude dispozícii. Stačí, len ak sa rozhodnete pre verejný testovací kanál prostredníctvom hlavnej aplikácie Oculus. V aplikácií Oculus (Nastavenia> Beta> Zapnúť testovací kanál). Spoločnosť tiež navrhuje aktualizáciu ovládačov videa pre optimálny výkon s aktualizáciou.

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk