HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Recenzia: Beat Saber – hudobný VR zážitok od československých vývojárov
0

Pred dvoma rokmi bola na Czech VR fest prezentovaná VR hra od československého herného štúdia Hyperbolic Magnetism. V tých časoch som si hru mohol vyskúšať a bola to naozaj paráda. Tentokrát som už hru prešiel a musím povedať je to jedna z najlepších hier pre VR, ktoré som hral.

Beat Saber – HTC Vive, Oculus Rift, PSVR

Beat Saber je jedna z najúspešnejších, hier pre virtuálnu realitu, alebo sa dá označiť aj ako jednu z naj-ziskovejších nakoľko získala 1 milión eur. Ide o hudobnú hru, ktorých je na trhu s VR hrami pomerne dosť. Napr. recenzovaná čínska Beats Fever, alebo Audioshield. V čom je ale Beats Saber iná ako ostatné VR hry ? Určite samotnou koncepciou spojenia svetelných mečov zo Star War a vytvorenia naozaj unikátneho hudobného zážitku. Spôsob hry je v kombinácií Guitar Hero a Fruit Ninja. Vašou úlohou totiž bude sekať blížiace sa svietiace kocky so zapojením rytmu. Počas hrania sa totiž budete cítiť, ako keby ste ovplyvňovali rytmus a chod hudby.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Hodnotenie
Naše hodnotenie
Hrateľnosť
Príbeh
Naše hodnotenie
You have rated this
Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk