Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Hra pre VR: InCell – horská dráha ľudským telom pre každý headset
2

Kvôli horskej dráhe a pocitu adrenalínu a nevoľnosti zároveň, už nemusíte navštevovať jarmočné atrakcie. Stačí si nasadiť lacnú virtuálnu realitu Cardboard, alebo výkonnú PC virtuálnu realitu ako HTC Vive alebo Oculus Rift. Horskú dráhu možno spustiť množstvom videí na Youtube, alebo skúsiť množstvom hier, ktoré sú zdarma. Pokiaľ chcete namiesto klasickej horskej dráhy precestovať Vaše telo, môžete si vychutnať netradičnú hru Incell VR, ktorá Vám zamotá hlavu a niektorým z Vás aj zacvičí so žalúdkom.

Jedná sa vo svojej podstate o arkádovú závodnú hru v mikrosvete, v ktorom trať predstavuje obnovená ľudská bunka. Píše sa rok 2134 a ľudstvo to z hľadiska zdravotných vied dotiahlo k dokonalosti. Ste akým si futuristickým doktorom, ktorý má za úlohu zvádzať závod sa zákernými vírusy, ktoré sa snažia dostať do stredy bunky. Vaším parťákom je umelá inteligencia s dievčenským hlasom nesúci názov TMEAR07.

TMEAR07 však schopnostiam ľudských stvorení príliš neverí, považuje ich totiž za bytosti s bunkovým mozgom, ktorý samozrejme nedosahuje podobných výkonov ako jej umelé synapsie tvorené miliardami miniatúrnych tranzistorov. K hre vôbec nepotrebujete pohybové ovládače. Vo virtuálnej realite používate iba náklon hlavy k ramenu, čo Vám zaisťuje krúživý pohyb po vlásočnici, ktorou prechádzate. Na Vašej ceste do stredu bunky narazíte na zelené bariéry, po ktorých prejdením sa zrýchlite a naopak červené bariéry Vás spomalia, takže pokiaľ to je možné, treba sa im vyhnúť.

Cestou môžete zbierať bielkoviny, pomocou ktorých si kupujete upgrady (vyššia rýchlosť, menšie obmedzenia rýchlosti v prípade kolízie s červenou bariérou). Hra je impozantná svojim futuristickým soundtrackom a najmä pútavou grafikou. Autori vyobrazili vnútro buniek naozaj veľmi detailne. Rozhodne sa Vám nestane, ak sa Vám teda neurobí zle, že by ste s hrou končili po desiatich minútach jazdy. K odľahčeniu pocitu kinetózy autori v jednom z updatov pridali HUD v podobe kabíny, v ktorej sa nachádzate, aby to mozgu uľahčili a ten mal podobný pocit ako v aute, keď sa pohybuje vnútri kapsule.

Prečitaj  7 titulov, ktoré by ste mali skúsiť vo VR herni

HTC Vive a Oculus Rift

Kvalitnejšie sprostredkovanie tejto hry je dostupné na výkonnom počítači, kde táto hra zaberá viac miesta ako na telefóne. Hra je zdarma pre obe platformy.

Stiahnuť zo Steamu (HTC Vive a Oculus Rift)

Stiahnuť Oculus Store

Android a iOS verzia

Stiahnuť pre iOS zariadenie

Stiahnuť pre Android

Stiahnuť pre Gear VR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák

Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV a vo virtuálnej reality trávim max. 30 minút denne. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk

  • Grafika velmi pekna, avsak hra skutocne nie pre tych, co neznasaju husenkove drahy. Mne bolo dost divne a to znesiem hodne. Na tuto temu ma zaujalo The Body VR aj ked je to viac edukativne a pocitovo prijemnejsie. Este sa mi paci COSM – ten ako sa pise v popise trochu nadnesene, prináša vedu o živote priamo pred vaše oči.

    • The Body VR je skutočne zaujímavá hra, recenziu pripravujem. 🙂
      A ďakujem za tip na C O S M. Vyzerá to zaujímavo, no len pre HTC Vive :/