VR herne a predajne
Pokračovať v čítaní
Vo Francúzsku vznikla najväčšia európska herňa pre virtuálnu realitu
0

Zariadenia pre virtuálnu realitu sú nákladné a nie každý si ich môže dovoliť. Spotrebitelia sa zdržujú kúpy a radšej vyčkávajú na lepšiu cenu. Ide však o skvelú príležitosť pre herne, ktoré môžu použiť VR zariadenia. Francúzsko sa vydalo cestou komplexného riešenia herne s virtuálnou realitou.

Francúzska spoločnosti mk2, ktorá je prevádzkovateľom sietí kín, oznámila zahájenie prevádzky priestoru s názvom mk2 VR, kde budú mať návštevníci možnosť vyskúšať si to najlepšie z virtuálnej reality. Za úspešnou realizáciou tohto nápadu je aj strategické partnerstvo spoločnosti mk2 a BNP Paribas.

Priestory na vyskúšanie virtuálnej reality sa budú nachádzať v multiplexe spoločnosti mk2 s názvom Bibliothèque, treťom najväčšom francúzskom kine, ktoré navštívi skoro 2 milióny divákov ročne. Multiplex sa príznačne nachádza v „technologickej štvrti“ v centre Paríža a návštevníci herne budú mať možnosť vyskúšať si najnovšie technológie pre virtuálnu realitu a exkluzívny obsah priamo od popredných vývojárov z celého sveta.K dispozícii budú samozrejme tie najznámejšie VR headsety ako Oculus Rift, Sony PlayStation VR, HTC Vive, ale aj mnoho iných. Termín herňa je tu mierne zavádzajúci, pretože návštevníci nebudú mať k dispozícii zďaleka len hry. Škála ponuky mk2 VR je skutočne veľmi široká a okrem hier tu bude možné zhliadnuť napríklad aj dokumenty alebo rôzne druhy umenia.

„Koncept mk2 VR ponúka zákazníkom živý, kultúrny priestor, kde si môžu užívať nielen virtuálnu realitu. Súčasťou je aj terasa s barom, na ktorého výstavbe sa podieľali ľudia, pracujúci pre jeden z najviac trendy reťazcov barov v Paríži, Le Perchoir,“ hovorí Elisha Karmitz z MK2.


V kocke by sa dalo povedať, že mk2 VR je interaktívnym priestorom na ploche o rozlohe 300 metrov štvorcových. Nachádza sa v centre Paríža v štvrti v blízkosti knižnice Francoisa Mitterranda a Halle Freyssinet, najväčšieho európskeho start-up-u. Návštevníkom je k dispozícii 12 zariadení podporujúcich virtuálnu realitu od značiek HTC, Sony či Oculus. Investícia bola jeden a pol milióna eur a v roku 2017 sa počíta so 100 tisícmi návštevníkov.

Na čo sa môžu návštevníci najviac ?

 • Birdly od spoločnosti SOMNIACS – najlepší VR letecký simulátor
 • Assassins Creed Experience VR od Twentieth Century Fox
 • Star Wars Battlefront Rogue One X-Wing VR Mission od EA
 • The Climb od Crytek
 • Homebound Joyride od Quixel
 • Introduction to VR od Felix & Paul Studios
 • TBW Walk od smartVR Studio
 • Eagle Flight od Ubisoftu
 • Ocean Descent od Sony London Studio
 • Space Pirate od I-illusion
 • Holofit od Holodia

Ďakujem za tip na článok, ktorý nám zaslal čitateľ Ľudo.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk