Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
Fruit Ninja prišiel aj na konzolovú virtuálnu realitu – PlayStation VR
0

Štúdio Halfbrick je známe najmä hrou Fruit Ninja, alebo Jetpack Joyride. Prednedávnom, jedna z týchto hier, Fruit Ninja, prišla ako hra pre virtuálnu realitu pre HTC Vive a Oculus Rift. Dnes sa táto hra dostala na ďalšie zariadenie podporujúce virtuálnu realitu, ktorým je Playstation VR.

Fruit Ninja bola pôvodne hra určená pre mobilné zariadenia v roku 2010, keď bol operačný systém Android ešte v plienkach. Táto hra sa enormne rýchlym tempom stala jednou z najpopulárnejších hier, aké boli v tom čase vyrobené. Hra, v ktorej sekáte ovocie dosiahla viac ako jednu miliardu stiahnutí. Vývojári sa snažia o prenesenie hry do virtuálnej reality a dosiahnutie podobného úspechu vo VR tituloch.


Fruit Ninja VR je veľmi podobná mobilnej verzii, avšak namiesto rezania ovocia prstom na obrazovke telefónu, sa hráči prenesú priamo do hry. Hra Vám umožní používanie ovládačov ako tradičné japonské meče, ktoré vidíte v hre. S nimi už môžete sekať po okolí a snažiť sa rozseknúť všetky kúsky ovocia, ktoré okolo vás budú lietať. Hra má štyri herné módy.

Zdroj: Playstation Blog

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk