Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift minimálne požiadavky upravené, minimálne 4 USB porty
0

S konečnou spotrebiteľskou verziou Oculus Rift je všetko pripravene na predaj v prvom štvrťroku 2016. Oculus robi posledné úpravy na zariadení. Technik spoločnosti oznámil odporúčané PC špecifikácie pre headset už v máji, ale vyzerá to, že požiadavky sa zmenili. Užívatelia budú teraz musieť uvoľniť ešte viac USB portov na svojich high-end PC, pre pripojenie Oculus Rift.

 

 


Oculus navrhol že pre jeho headet sú potrebne 4 USB porty. Odporúčané systémové požiadavky pre Oculus Rift CV1, ktoré boli vydané na začiatku tohto roka dali jasne najavo, že tí, ktorí chcú použivať Oculus Rift, musia mať poriadne výkonne počítače. Avšak, zdá sa, ako oficiálne požiadavky nie sú konečne, pretože boli nedávno aktualizované. Okrem grafickej karty, výkonného procesora a najmenej 8 GB RAM, budú používatelia teraz potrebovať tri USB 3.0 a jeden port USB 2.0 namiesto iba dva 3.0 portov.

Aktualizovane minimálne požiadavky :

 

  • NVIDIA GTX 970 / AMD 290 podobná, alebo väčšia
  • Intel i5-4590 podobný, alebo väčší
  • 8GB+ RAM
  • HDMI 1.3
  • 3x USB 3.0 porty + 1x USB 2.0 port
  • Windows 7 SP1 64-bit alebo novší

Finálna verzia Oculus Rift  je nastavená na spustenie v prvom štvrťroku 2016, čo by mohlo byť kedykoľvek od 1. januára do 31. marca. Zakladateľ Oculus, Palmer Luckey oznámil, že bude stáť viac ako $350(319€).

 

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk