HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
15 VR hier, ktoré vyjdú v roku 2020
0

V roku 2019 sme sa dočkali viacerých titulov, ktoré sme na začiatku roka spomenuli. Aj tento rok pokračujeme zoznamom najviac očakávaných hier pre virtuálnu realitu v tomto roku.

Najviac očakávaných hier bude pre platformy SteamVR (Rift, Vive, Windows MR), Oculus Quest a PSVR. Bohužiaľ očakavané PlayStation 5 má prísť na sviatočnú sezónu 2020, ktorá by mala prísť s množstvom nových hier pre spätne kompatibilné PSVR. Spoločnosť Sony ale zatiaľ neoznámila PSVR tituly, takže dúfame, že sa čoskoro dozvieme viac o úžasných platformách PSVR.

Half-Life: Alyx

  • Platforma: SteamVR headsety
  • Štúdio: Valve
  • Dátum vydania: Marec 2020

Popis štúdia: Half-Life: Alyx je návrat VR do série Half-Life. Je to príbeh nemožného boja proti začarovanej mimozemskej rase známej ako Combine, ktorá sa odohráva medzi udalosťami Half-Life a Half-Life 2. Budete hrať ako Alyx Vance a ste jediná šanca na prežitie ľudstva.


Iron Man VR

Platforma: PSVR
Štúdio : Camouflaj
Dátum uvedenia na trh: 28. februára 2020

Popis štúdia: Headset PlayStation VR si môžete obliecť ako Armored Avenger v originálnom dobrodružstve Iron Man! Pomocou dvoch ovládačov pohybu PlayStation Move vystrelí trysky Repulsor Iron Man a vyrazíte do neba pomocou arzenálu kultových zbraní. Vyrazte proti najväčším nepriateľom Iron Mana vo veľkých stávkach a v akčných bitkách. Vylepšite technológiu v garáži Tony Starka a prispôsobte si elegantný oblek a úžasné schopnosti spoločnosti Iron Man.

After The Fall

Platforma: SteamVR, PSVR
Vývojár: Vertigo Games
Dátum vydania: 2020
Popis ateliéru: Preskúmajte pozostatky civilizačného priestoru v alternatívnych osemdesiatych rokoch a zastavte ich, vycvičte celý rad zbraní na blízko a zblízka a ovládajte ničivé sily pomocou pohybov v reálnom živote. Choďte sólo alebo sa spojte s hráčmi z celého sveta, keď čelíte neúprosným horám a kolosálnym šéfom v snahe vziať späť mesto.

Phantom: Covert Ops

Platforma: Rift, Quest
Vývojár: nDreams
Dátum vydania: 2020
Popis: Nasadené do nepriateľských mokradí v taktickom kajaku, využívajte vojenské zbrane a vybavenie na vyhýbanie sa a neutralizáciu nepriateľskej hrozby. Zasiahnite svoje ciele smrteľne alebo infiltráciou bez povšimnutia z tieňov: je vašou úlohou vykonať vašu cestu.

Lone Echo II

Platforma: Rift
Vývojár: Ready at Dawn
Dátum vydania: Q1 2020
Popis štúdia: Jack a Liv sú späť v Lone Echo II. Vráťte sa k Saturnovým prstencom v tomto vysoko očakávanom pokračovaní, odhaľte záhady Lone Echo a cestu hlbšie do vesmíru – okolo samotných hraníc času.

Medal of Honor: Above and Beyond

Platforma: Rift
Vývojár: Respawn Entertainment
Dátum vydania: 2020
Popis štúdia: Medal of Honor: Above and Beyond je akčná a neuveriteľne pohlcujúca skúsenosť s VR, ktorá sa odohrala v druhej svetovej vojne, keď vstúpite do čias agenta Úradu pre strategické služby (OSS) vo vojnou zničenou Európou. Hĺbková kampaň pre jedného hráča vás prevedie historickými udalosťami na súši, vo vzduchu a na mori, sabotuje nacistické základne, podvracia nepriateľské plány, pomáha francúzskemu odporu a oveľa, oveľa viac.

LOW-FI

Platforma: SteamVR
Vývojár: IRIS VR
Dátum vydania: koniec roka 2020
Popis štúdia: Ste šerif mestského bloku 303, retro-futuristickej kyberpunkovej slumy, kde jediní obyvatelia noty sú „low-fi“. Ľudia príliš chudobní na to, aby sa dostali na plošinu, a hrdzavení starí roboti, ktorí nedosiahli inteligenčnú jedinečnosť. To, čo robíte so svojím časom, je len na vás. Ste dobrý policajt?

Vertigo 2

Platforma: SteamVR
Vývojár: Zach Tsiakalis-Brown, Errol Bucy
Vydavateľ: Zulubo Productions
Dátum vydania: 2020
Popis štúdia: Vertigo 2 je VR dobrodružstvo pre jedného hráča. Preskúmajte hĺbiny obrovského kvantového reaktora pri zostupe a dokončite cestu domov.

Sniper Elite VR

Platforma: SteamVR, PSVR
Vývojár: Rebellion, Just Add Water
Dátum vydania: „čoskoro“
Popis štúdia: Špeciálna skúsenosť s VR od tvorcov Battlezone a Sniper Elite 4, v spolupráci so spoločnosťou Just Add Water. Bojujte za taliansky odpor v odvážnej misii, aby ste sa zbavili nacistickej hrozby ponorky na 2. svetovej vojne na Sicílii.

Solaris: Offworld Combat

Platforma: Rift, Quest, PSVR
Vývojár: First Contact Entertainment
Dátum vydania: 2020
Popis: Solaris: Offworld Combat je tímová strieľačka pre viac hráčov vyvinutá spoločnosťou First Contact Entertainment, štúdiom za Firewall Zero Hour (2018).

Firmament

Platforma: SteamVR náhlavné súpravy, PSVR, PC, PS4
Vývojár: Cyan Worlds
Dátum vydania: júl 2020
Popis štúdia: Firmament je úžasná fantastická cesta parným prúdom – monumentálna plavba rozmanitými a zvedavými ríšami s všadeprítomnou pomocou pomocného hodinového doplnku a hlbokých a pohyblivých inštrukcií a emocionálnych kroník éterického mentora.

The Walking Dead: Saints & Sinners

Platforma: SteamVR náhlavné súpravy, PSVR
Vývojár: Skydance Interactive
Dátum vydania: 23. januára 2020
Popis štúdia: Saints & Sinners je hra na rozdiel od všetkých ostatných v réžii The Walking Dead. Každá výzva, ktorej čelíte a rozhodnutie, ktoré urobíte, je riadená vami. Bojujte s nemŕtvymi, vyplachujte sa zatopenými zrúcaninami v New Orleanse a čelte črevným rozhodnutiam pre vás a ostatných preživších.

The Walking Dead Onslaught

Platforma: SteamVR náhlavné súpravy, PSVR
Vývojár: Survios
Dátum vydania: 2020
Popis štúdia: Vybojujte si svoje obavy priamo v hre The Walking Dead Onslaught, oficiálnej hre VR s názvom The Walking Dead. Zažite úplne nový exkluzívny príbeh TWD, obhajujte sa bojom v reálnom pohybe a bojom na diaľku a konfrontujte hrôzy a ľudstvo apokalypsy.

Population: One

Platforma: SteamVR, Quest
Vývojár: BigBox VR
Dátum vydania: 2020
Popis: Population: One je pripravovaná strieľačka typu battle royale od štúdia, ktoré vydalo VR indie hit Smashbox Arena (2016). Hru bohužiaľ postrehlo oneskorenie od pôvodného dátumu začiatkom roku 2019 do dátumu vydania na rok 2020. Dúfame, že už sa dočkáme prvého prepracovaného Battle Royal na VR zariadenia.

Paper Beast

Platforma: PSVR
Vývojár: Pixel Reef
Dátum vydania: Q1 2020
Popis štúdia: Paper Beast je prieskumná hra zasadená do farebného ekosystému, ktorý sa rodí z veľkých dát. Uskutočnite virtuálnu cestu objavovania prostredníctvom pôsobivého a poetického herného zážitku.

Microsoft Flight Simulator

Aj Microsoft Flight Simulator, ktorý má prísť tento rok vyzerá naozaj výborne. Od poslednej verzie Microsoft Flight X sa zmenil graficky na úplne inej úrovni. To najhlavnejšie je, že dostane podporu pre virtuálnu realitu, bohužiaľ viac informácií ale nemáme.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk