Herne a predajne
Pokračovať v čítaní
Virtuálna Realita Bratislava je zážitkové centrum pre všetkých
0

Chcete si vyskúšať čo dokáže virtuálna realita od HTC Vive ? Skúsiť môžete herňu Virtuálna Realita Bratislava. Virtuálna Realita v Bratislave ponúka zážitok aj pre skupinku ľudí. Vhodná je aj pre teambuilding či oslavy.

Prednedávnom som bol testovať ako je to s virtuálnou realitou v Bratislave a kde si ju môžete vyskúšať. Jednou z herní, ktorú som navštívil bola aj herňa s názvom Virtuálna Realita Bratislava, ktorá sa nachádza na Miletičovej 46 v Bratislave. Táto herňa bola otvorená pred dvoma týždňami a ponúka využívanie troch VR headsetov HTC Vive. Tri headsety sú určené na státie a jeden je vyčlenený aj pre použitie na závodný simulátor. Na závodnom simulátori si môžete zahrať hru Project Cars III.

vrba-1

Virtuálna Realita Bratislava

vrba-2

Závodný simulátor

Herňa sa nachádza v útulných a diskretných priestoroch v najvyššej budove oproti Trhovisku a má vchod zozadu. Najlepšie je prísť aspoň 5 min. pred začiatkom, aby ste mali čas sa pripraviť. V herni si môžete zarezervovať 1 alebo až 3 headsety HTC Vive. Časové rezervácie začínajú už na 30 min. Cena za pol hodinu je 15€ a za hodinu 25€. Osobne odporúčam radšej hodinu, pretože pol hodina vo virtuálnej realite Vám podľa mňa stačiť nebude.

 

Zoznam hier

Vyskúšal som si hru Tilt Brush od Google, v ktorej môžete využiť vašu kreativitu naplno. Môžete kresliť, maľovať v priestore s rôznymi druhmi nástrojov a rôznym výberom prostredí a efektov. Taktiež som skúsil známu hru Job Simulator, v ktorej si môžete vyskúšať rôzne povolania, ako sú predavač, kuchár, pracovník v office alebo automechanik. Ide o skvelú hru so zaujímavou grafikou, pokiaľ ale nebudete vedieť, čo máte robiť, v herni Vám ochotne pomôžu. V tejto herni si tiež môžete vyskúšať známu hru Fruit Ninja, v ktorej krájate ovocie. Medzi najhranejšie hry v herni patria Serious Sam, Audio Shield a The lab.

unnamed-1

Tilt Brush je hra, v ktorej môžete využívať vašu kreativitu

Zážitok pre každého

Táto herňa nie len herňou, je skôr zážitkovým centrom. Môžete sem priviesť deti od 5 rokov, ale aj starších ľudí. Pre všetkých sa vytvára individuálny program vzhľadom k veku a charakteristike osoby. V herni sa nachádza veľký gauč a obrazovka, kde sa môžete pozerať, čo sa odohráva vo virtuálnej realite.

Prečitaj  Beats Fever - rytmická hra vo VR pre Vive a Rift

Eventy, skupinové hranie

Je tu tiež možnosť zorganizovať si narodeninovú oslavu, či teambuilding. Cena za využívanie všetkých troch zariadení je 58€ na hodinu, s tým, že môžete byť až dvanásti. Na dve hodiny Vás využitie troch zariadení vyjde na 99€. Taktiež si môžete zahrať hry vo virtuálnej realite spolu s kamarátom, teda v jednom virtuálnom prostredí. Multiplayer hry, ktoré si môžete zahrať sú Hover Junkers, Paintball a iné aktivity v Rec Room, Raw Data.

vrba-3

Herňa je plné prispôsobená pre skupinové hranie

Zobraziť oficiálnu stránku

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák

Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV a vo virtuálnej reality trávim max. 30 minút denne. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk