Recenzie
Pokračovať v čítaní
Virtuálna Realita Bratislava je zážitkové centrum pre všetkých

Chcete si vyskúšať čo dokáže virtuálna realita od HTC Vive ? Skúsiť môžete herňu Virtuálna Realita Bratislava. Virtuálna Realita v Bratislave ponúka zážitok aj pre skupinku ľudí. Vhodná je aj pre teambuilding či oslavy.

Prednedávnom som bol testovať ako je to s virtuálnou realitou v Bratislave a kde si ju môžete vyskúšať. Jednou z herní, ktorú som navštívil bola aj herňa s názvom Virtuálna Realita Bratislava, ktorá sa nachádza na Miletičovej 46 v Bratislave. Táto herňa bola otvorená pred dvoma týždňami a ponúka využívanie troch VR headsetov HTC Vive. Tri headsety sú určené na státie a jeden je vyčlenený aj pre použitie na závodný simulátor. Na závodnom simulátori si môžete zahrať hru Project Cars III.


vrba-1

Virtuálna Realita Bratislava

vrba-2

Závodný simulátor

Herňa sa nachádza v útulných a diskretných priestoroch v najvyššej budove oproti Trhovisku a má vchod zozadu. Najlepšie je prísť aspoň 5 min. pred začiatkom, aby ste mali čas sa pripraviť. V herni si môžete zarezervovať 1 alebo až 3 headsety HTC Vive. Časové rezervácie začínajú už na 30 min. Cena za pol hodinu je 15€ a za hodinu 25€. Osobne odporúčam radšej hodinu, pretože pol hodina vo virtuálnej realite Vám podľa mňa stačiť nebude.

 

Zoznam hier

Vyskúšal som si hru Tilt Brush od Google, v ktorej môžete využiť vašu kreativitu naplno. Môžete kresliť, maľovať v priestore s rôznymi druhmi nástrojov a rôznym výberom prostredí a efektov. Taktiež som skúsil známu hru Job Simulator, v ktorej si môžete vyskúšať rôzne povolania, ako sú predavač, kuchár, pracovník v office alebo automechanik. Ide o skvelú hru so zaujímavou grafikou, pokiaľ ale nebudete vedieť, čo máte robiť, v herni Vám ochotne pomôžu. V tejto herni si tiež môžete vyskúšať známu hru Fruit Ninja, v ktorej krájate ovocie. Medzi najhranejšie hry v herni patria Serious Sam, Audio Shield a The lab.

unnamed-1

Tilt Brush je hra, v ktorej môžete využívať vašu kreativitu

Zážitok pre každého

Táto herňa nie len herňou, je skôr zážitkovým centrom. Môžete sem priviesť deti od 5 rokov, ale aj starších ľudí. Pre všetkých sa vytvára individuálny program vzhľadom k veku a charakteristike osoby. V herni sa nachádza veľký gauč a obrazovka, kde sa môžete pozerať, čo sa odohráva vo virtuálnej realite.

Eventy, skupinové hranie

Je tu tiež možnosť zorganizovať si narodeninovú oslavu, či teambuilding. Cena za využívanie všetkých troch zariadení je 58€ na hodinu, s tým, že môžete byť až dvanásti. Na dve hodiny Vás využitie troch zariadení vyjde na 99€. Taktiež si môžete zahrať hry vo virtuálnej realite spolu s kamarátom, teda v jednom virtuálnom prostredí. Multiplayer hry, ktoré si môžete zahrať sú Hover Junkers, Paintball a iné aktivity v Rec Room, Raw Data.

vrba-3

Herňa je plné prispôsobená pre skupinové hranie

Zobraziť oficiálnu stránku

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
80%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
20%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk