Recenzie
Pokračovať v čítaní
Raj pre každého hrača v Geekeende s virtuálnou realitou

Chcete si vyskúšať čo dokáže virtuálna realita od HTC Vive ? Skúsiť môžete neobyčajnú herňu v Bratislave nielen s virtuálnou realitou. Geekend je raj pre každého geeka alebo hráča, kde si môžete zahrať hry vo virtuálnej realite s headsetom HTC Vive, hrať hry na konzolách a klasickom arkádovom automate, alebo si len čítať herné magazíny.

Upozornenie: Táto herňa už nefunguje.


Prednedávnom som bol testovať ako je to s virtuálnou realitou v Bratislave a kde si ju môžete vyskúšať. Jednou z herní, ktorú som navštívil bola Geekend, ktorá sa nachádza na Trenčianskej 47 v Bratislave. Táto herňa už pri vstupe očarí myslím, že každého hráča. Hneď na úvod môžete vidieť, že ide o modernú a veľkopriestorovú herňu. Geekend sa dá nazvať aj hráčskou zónou, pretože vytvára jedinečný priestor pre hráčov, ktorí chcú zažiť, čo dokáže virtuálna realita a zároveň sa zahrať na konzolách alebo vyskúšať retro herný automat.

testovaniegeekend

Testovanie herne Geekend s HTC Vive

Virtuálna realita

Táto herňa bola otvorená pred troma týždňami a ponúka využívanie až štyroch VR headsetov HTC Vive. Tri z nich sú určené na státie a jedna je vyčlenená pre závodný simulátor. Tri priestory pre HTC Vive sú od seba oddelené stenou. Každý priestor má svoju farbu. Modrá a zelená je určená pre “akčných” hráčov, zatiaľ čo žltá je skôr pre oddychové a zážitkové hry. Na žltej môžete nájsť napr. známy Job Simulator, na ktorom si môžete vyskúšať rôzne povolania. S modrým si môžete zaboxovať v hre The Thrill of the Fight. Na zelenej si môžete pozrieť Hawaii s hrou Let Hawaii Happen VR. Každý headset obsahuje približne 50, starostlivo vybraných a otestovaných hier, ktoré sú asi tým najlepším, čo HTC Vive momentálne ponúka. Na každom jednom môžete nájsť hry ako Destinations, s ktorou môžete preskúmať rôzne virtuálne objekty, Google Earth VR, s ktorým môžete spoznať celý svet z pohľadu obra alebo NVIDIA® VR Funhouse, s ktorou môžete hrať hry ako v zábavnom parku.

htcvive
Osobne odporúčam najmä strieľačku The Brookhaven Experiment, s ktorou môžete skúsiť survival mód a zabíjať zombíkov s obmedzeným počtom nábojov. Ďalšia zaujímavá strieľačka je Serious Sam VR: The Last Hope, v ktorej sa musíte uhýbať strelám a zabíjať nepriateľov rôznymi druhmi zbraní v rôznych prostrediach. Taktiež môžete skúsiť hry ako Raw Data, Space Pirate Trainer, Budget Cuts, Protonwar. Kompletný zoznam hier žlta, modrá a zelená.

racingsimulatorAko som spomínal, nájdeme tu pretekárske kreslo Playseat s forcefeedback volantom s headsetom HTC Vive a hrou Project Cars 3. Spolu dokopy to vytvára veľmi realistický pocit riadenia, ktorý si odporúčam vyskúšať. Mimochodom, o herný výkon v celej herni sa stará PC Lenovo Y900.

Arkádový automat

automatPokiaľ čakáte, alebo ste už dohrali hry na HTC Vive, môžete skúsiť klasický arkádový automat vyrobený na mieru. Ponúka cez 1000 oldschool hier ako sú napr. Mortal Kombat 1,2,3 seria Street Fighter, Golden Axe, Space Invaders, Dynablaster. Hrať môžu aj dvaja hráči proti sebe.

Xbox One a Playstation 4

Pokiaľ máte chuť zahrať si FIFU, NHL, Rocket League, Mortal Kombat XL, Forza Motorsport, Worms a pod. hry s kamarátmi, môžete si na hodinu zapožičať  ovládač pre Xbox alebo Playstation 4. V herni sa totiž nachádza Playstation 4 a dve konzoly Xbox One s 40″ Full HD TV.

hraniehiervgeekend

Turnaje a cenník

Geekend organizuje viacero eventov a turnajov s virtuálnou realitou. Napr. naposledy bol organizovaný turnaj v hre Space Pirate Trainer vo VR, v ktorej si môžete otestovať reflexy, fyzickú kondíciu a mušku. Turnaje budu stále pribúdať a myslím, že sa je na čo tešiť. Virtuálna realita v Geekende má relatívne cenovo dostupný cenník, polhodina virtuálnej reality Vás vyjde na 15€. 10 minút vyjde na 5€ a hodina stojí 25€. Za zapožičanie Xbox ovládača na 60 minút zaplatíte 1,99€.

geekendakcie

Geekend je miesto pre každého hráča.

TEAMBUILDING

V Geekende môžete spraviť aj zaujímavý teambuilding s kolegami alebo partiou. Geekend má na teambuildingy špeciálne VR tituly, ktoré môžete hrať kooperatívne alebo proti sebe. Teambuilding je možné zorganizovať až pre 40 ľudí, taktiež je tu možný catering podľa požiadaviek. Na teambuilding môžete využiť Xbox One s kinectom a hrami ako Guitar Hero alebo Dance Central.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk