Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Destiny Zero VR je česká hra pre mobilnú virtuálnu realitu

Hier vo virtuálnej realite od Českých a Slovenských vývojárov je veľmi málo. Najviac ich je pre mobilnú virtuálnu realitu a to konkrétne tu najdostupnejšiu – Google Cardboard. Otestovali sme českú hru Destiny Zero VR, v ktorej musíte sami prežiť na mesiaci.

Zatiaľ čo mnoho hier vzniká v herných štúdiách, David Vylegala, autor viacerých hier pre Cardboard sa rozhodol vytvoriť hru Destiny Zero, ktorá sa odohráva na virtuálnom mesiaci. Táto hra je ešte stále v štádiu tvorby, no jej alpha verziu si môžete vyskúšať už teraz. Ide o hru, samozrejme, pre Android a zahrať si ju môžete s Google Cardboard alebo niektorým z plastových headsetov, ktoré sme testovali. Na hru je potrebný gamepad.


V hre môžete preskúmavať celú vesmírnu loď, ktorá sa nazýva Destiny Zero a vy ste jej posledný pasažier, ale to neviete naisto. Na lodi musíte zbierať plechovky plné energetických nápojov či hotové jedlá, aby ste mali dostatok energie. Tiež musíte opravovať rozbité potrubia cez ktoré prúdi voda, ktorej zásoby neustále klesajú a vy sa ju snažíte dopĺňať z extraktora vody. Podľa autora do hry časom pribudne viac mechanizmu, ktoré ovplyvnia vaše prežitie. Budete môcť preskúmavať rôzne vesmírne základne, ktorých adresy sú v databáze lodného počítača. Časom zistíte, že vo vesmíre nie ste úplne sami a pôjde do tuhého. Hra je zadarmo na stiahnutie, ale pre úplný prístup je potrebné zakúpiť priamo v hre kľúč za cenu 1€.

Destiny Zero VR
Destiny Zero VR
Developer: Ghost town studio
Price: Free+

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk