Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Home dostal hlasové vyhľadávanie pre Oculus Rift a Gear VR
0

Oculus Home je ako keby Vaša vstupná brána do sveta VR pre Oculus Rift a Samsung Gear VR. Po každom nasadení headsetu na hlavu sa ocitnete vo vymodelovanom dome, kde si môžete zvoliť, aký VR titul chcete hrať.  Vľavo máte Vaše tituly, ktoré sú programy a hry vo virtuálnej realite, ktoré sa nachádzajú v Oculus Store a naposledy ste ich použili.  V prednej časti nájdeme najlepšie tituly, odporúčané tituly, najlepšie hodnotené a pod. Napravo máte Váš profil, zoznam kamarátov. Cez ročné obdobia sa ale priestor mení a často-krát sa aj zdokonaľuje. V Oculus Home už budete môcť hľadať VR tituly aj hlasom.

Hlasové vyhľadávanie

Nedávne aktualizácia Oculus Home pridala funkciu hlasové vyhľadávanie, čo znamená, že budete môcť vo virtuálnej realite rýchlejšie vyhľadávať obsah v knižnici. Hlasové vyhľadavanie sa postupne dostáva do čoraz viac VR aplikácií, napr. aj YouTube VR, alebo ďalšie aplikácie, ktoré ponúkajú veľa obsahu. Nakoľko VR headsety pre Windows ako Oculus Rift, či HTC Vive obsahujú mikrofón, nie je pri nich problém použiť hlavový vstup. Problém ale môže byť, že hlasové rozoznávanie nie je ešte tak dokonale a nie je v každom jazyku.


Nové hlasové vyhľadávanie, ktoré ako spoločnosť Oculus spomína, je stále vo verzii beta je už teraz k dispozícii v Oculus Home pre obe headsety.

Na oboch VR okuliaroch môžete kliknúť na tlačidlo „Hlasové vyhľadávanie(beta)“ a vyhľadávať aplikácie podľa kategórií (napr. Racing, Action, Social), alebo pomocou slovíčka nájsť s konkretným názvom titulu  (napr: „nájsť SuperHot VR„), alebo rovno spustiť konkrétnu aplikáciu (tj: „Launch The Body VR„). Taktiež môžete použiť príkaz na vykonanie ako napr. ‘Recenter’, aby ste vycentrovali stred obrázovky. Vyhľadávanie vo verzií pre Oculus Rift možno pohodlne spustiť pomocou príkazu “Hey Oculus“, bez kliknutia na tlačidlo. Hlasový príkaz je možné aktivovať len v Oculus Home, aj keď dúfam, že sa rozšíri do menu Oculus (pri pozastavení hry).

Aktualizácia 1.1

Aktualizácia 1.1, ktorý vyšla 4. februára najmä pre Oculus Rift priniesla vylepšenie Roomscale s Oculus Touch. Ide najmä o rôzne opravy chyb a niekoľko vylepšení.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk