Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Hulu VR Vám umožni sledovať filmy a seriály vo VR s priateľmi
0

Nedávno sme Vás informovali o spustení Oculus Room pre Gear VR, ktorá prepája sociálnu sieť a virtuálnu realitu. Jej integrácia s Hulu, ale umožňuje spoločne s priateľmi sledovať filmy a seriály vo virtuálnej realite spoločne.

Netflix a Hulu sú veľký konkurenti v zahraničí, ktorý prinášajú v 21. storočí jednoduché sledovanie obľúbených filmov a seriálov. Bez nutnosti mať televíziu so satelitom, stačí Vám iba internet. Tieto služby ale nevyužívam a neviem ich ani porovnať. Zaujímavosťou ale je nový doplnok Hulu VR, ktorá cez Oculus Home zatiaľ iba pre Gear VR umožní vytvoriť „party“ vo virtuálnej realite s priateľmi a spoločne v miestnosti sedieť na virtuálnej pohovke s veľkou obrazovkou vpredu. Až traja užívatelia môžu spolu pozerať seriál alebo film v niekoľkých okolitých virtuálnych prostrediach.


Prostredníctvom aplikácie Hulu VR, spoločnosť sprístupní ako ich štandardné streamovaného obsahu (pre predplatiteľov) a zbierku 360 obsahu štúdia, ktoré sú zdarma. Aplikácia využíva avatar každého hráča, ako je nastavený v Oculus Room a tiež podporuje hlasové konverzácie. Aplikácia je ale k dispozícii len v obmedzenom území a zatiaľ iba v USA. Aplikácia Hulu pre Oculus Rift dostala nedávno aktualizáciu, ktorá pridáva podporu pre Oculus Touch, ale zatiaľ tieto sociálne funkcie nepodporuje. Hulu VR je tiež k dispozícii na platformách Google DayDream a Playstation VR, ale taktiež bez sociálnej integrácie.

Zdroj: RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk