Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Hra Dota 2 sa bude dať sledovať vo virtuálnej realite
0

Spoločnosť Valve myslí na svojich hráčov a vďaka tomu, že sa výrazne angažuje aj v modernom trende virtuálnej reality, prináša teraz veľmi zaujímavú novinku. Fanúšikovia budú môcť sledovať zápasy v obľúbenej hre Dota 2 aj prostredníctvom VR. Novinka je v súčasnosti v zozname funkcií, ktoré budú čoskoro pridané do VR funkcií v obchode Steam.

V rámci takéhoto sledovania sa bude živý stream premietať vo virtuálnej realite na plátno. Pod ním sa ale bude nachádzať interaktívna mapa, kde si divák bude môcť pozrieť priebeh aktuálneho boja a bude môcť sledovať aj najrôznejšie štatistiky podľa vlastného výberu. Keď sa divák otočí doľava, uvidí avatarov hráčov v životnej veľkosti a aj s nimi bude môcť manipulovať.


Je pravdepodobné, že vo finálnej verzii bude mať aplikácia ešte viac možností využitia, no toto sú tie, ktoré nám zatiaľspoločnosť Valve ukázala. Dota 2 je pritom skvelým príkladom toho, ako je možné spojiť obľúbenú hru, skvelé možnosti pri sledovaní a virtuálnu realitu. Je možné, že v budúcnosti budú pridané aj ďalšie hry, no teraz je logické, že práve Dota 2 je pilotným projektom v tomto smere. Video s ukážkou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zdroj : MojAndroid.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk