HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Valve pracuje na 3 VR hrách
0

Gabe Newell, spoluzakladateľ a šéf hernej spoločnosti Valve odhalil svoje plány v oblasti virtuálnej reality. V nedávnom online rozhovore, ktorého sa zúčastnil na stránke Reddit. Potvrdil, že pracujú na 3 prepracovaných hrách pre VR.

Gabe potvrdil veľký záujem spoločnosti v oblasti virtuálnej reality. Spoločnosť by mala práve investovať do nového vývoja hardvéru, ktorý by priniesol nové možnosti vo vytváraní a konzumovaní VR obsahu. Na dňoch vývojárov Steamu Valve, minulý rok ukázalo Valve nový prototyp ovládačov pre virtuálnu realitu s názvom „Knuckles“. Spoločnosť Valve v spolupráci s HTC zdokonaľuje a vytvára nový VR hardvér, ale mimo toho pracuje aj na vývoji vlastných aplikácií a hier určených pre virtuálnu realitu, takzvaných „VR experiences“.


Gabe Newell, fanúšikmi nazývaný „Gaben“ (zdroj: RoadToVR)

S tvorbou softvéru pre virtuálnu realitu má Valve už veľké skúseností. Spoločnosť pre headset HTC Vive hru, v ktorej môžete nájsť viacero minihier v hre „The Lab“. V tejto aplikácii hráči môžu napríklad opravovať robota, adoptovať si mechanického psa, obraňovať hrad a vykonávať množstvo iných aktivít. Jedného času si tento projekt na Steame držal titul najlepšie hodnotenej hry. Valve sa ale rozhodlo vytvoriť úplne nové VR hry.

Nové VR hry od Valve

Zatiaľ nie je jasné, o aké hry konkrétne pôjde a na aké platformy sa dostanú. Valve spolupracuje s HTC pri ich Vive, no Newell sa už skôr vyjadril, že exkluzivity a predovšetkým VR exkluzivity sú pre hráčov zlé, čo teda okrem HTC Vive dáva priestor aj ďalším VR headsetom na PC, prípadne konzolám. Valve taktiež spomína rôzne riziká v súvislosti s novými projektami. Myslí predovšetkým na finančné riziko, dizajnové riziko, plánovacie riziko, organizačné riziko, riziko spájajúce sa s novými IP a rôzne iné. Zatiaľ ale nevieme o aké hry sa jedna.

Zdroj : RoadToVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk