HTC Vive / HTC Cosmos
Pokračovať v čítaní
Nové ovládače pre HTC Vive so sledovaním prstov sú vo vývoji
0

Po tom ako Oculus ohlásil predaj Oculus Touch, ovládačov pre Oculus Rift, ktoré sleduje vaše prsty vo virtuálnej realite, prišiel prototyp od HTC a Valve. Tieto dve spoločnosti pracujú na novej konštrukcií, ktorá má priniesť komfortnejšie a realistickejšie ovládanie v hrách. Priestorová virtuálna realita HTC Vive by sa mala už budúci rok dočkať vylepšenia laserového monitorovacieho systému a aj pokročilé ovládače pre ruky.

Už teraz v HTC Vive môžeme nájsť snímanie pozície ovládačov, ktoré je veľmi presné vďaka laserovému zameriavaniu. Oproti ovládačom Oculus Touch ale nepodporovali ani jednoduché automatické snímanie prstov.


0gox93-vruyvw08_czgjig

To by sa ale malo s príchodom novej generácie zmeniť. Najväčšou zmenou na ovládači, je ale podľa videa, ktoré vzniklo na SteamDev Days, možnosť pripevnenia ovládača na ruku páskou. Vďaka tomu pôjde plne roztvoriť dlaň bez toho, aby z nej ovládač vypadol. Senzory teda umožnia snímať úchop a konkrétne prsty na ovládači. Týka sa to hlavne rôzneho uchopenia predmetov vo virtuálnom prostredí, ktoré by malo byť presnejšie a realistickejšie.

qmj1rsyrseikniy4ysgc-g

Zdroj : Wereable.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk