Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
PlayStation VR je už v predaji na Slovensku
0

Spoločnosť Sony dnes na Slovensku spustila predaj svojho zariadenia pre virtuálnu realitu PlayStation VR. Cena VR headsetu je 399 eur a k hraniu budete potrebovať aj PlayStation 4 s kamerou. Niektoré hry vyžadujú ovládače PlayStation Move Motion Controller.

Virtuálna realita pre PlayStation má nižšiu cenu než ostatné VR headsety. PS VR stojí v základnom balení 399 eur. No tento headsetu k svojmu fungovaniu vyžaduje hernú konzolu PlayStation 4, ktorá sa dá zakúpiť za cenu 299 eur. Alebo si môžete počkať na vylepšenú verziu PlayStation 4 PRO, ktorá vyjde budúci mesiac.

Herná konzola PlayStation 4 je na našom trhu veľmi rozšírená, preto sa očakáva, že okuliare PlayStation VR budú veľkým rozšírením virtuálnej reality. Ide o najdostupnejšie riešenie virtuálnej reality. Teda pokiaľ nemyslíme tu mobilnú virtuálnu realitu. PlayStation VR ale pozostáva v grafickom spracovaní od konkurentov. Samotná konzola stojí toľko, čo grafická karta, ktorú vyžaduje Oculus RiftHTC Vive. Zážitok z virtuálnej reality však nie je automaticky horší.


playstation_vr_komplet_web2016_3_nowat

Kompletná výbava pre plnohodnotné užitie si virtuálnej reality PlayStation VR.

Kompletná výbava pre virtuálnu realitu od Sony obsahuje Konzolu, kameru, pohybové ovládače a okuliare. Ak nemáte doma nič z toho, za komplet zaplatíte cca 800€. Teda o stovku menej ako za samotné okuliare od HTC Vive. Pokiaľ už konzolu máte, môžete si objednať samostatný PlayStation VR headset.

Playstation VR môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Hry pre PlayStation VR

Všetci majitelia PS VR si môžu zadarmo stiahnúť hru THE PLAYROOM VR, ktorá obsahuje 6 mini-hier. Titul je dostupný v obchode PlayStation Store úplne zadarmo. Sony predstavilo aj zoznam hier, ktoré sú dostupné na trhu spoločne s uvedením virtuálnej reality. Ide o tieto hry : Rigs, VR Worlds, Unitl Dawn: Rush of Blood, Super Stardust, Hustle Kings, Tumble VR. V predaji si ale môžete zakúpiť už aj tituly tretích strán ako napr. Batman: Arkham VR, Battlezone, DriveClub VR alebo EVE: Valkyrie.

Na vývoji ďalších hier takisto pracuje viac ako 230 vývojárov a vydavateľov, od malých nezávislých tímov až po veľké tímy ako 2K Games, Electronic Arts a Ubisoft Entertainment. Vo vývoji je viac než 160 nových titulov. 50 z nich bude uvedených na trh už do konca tohto roka.

playstation_vr_web2016_3_nowat

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk