Trendy
Len to naj
Zoradiť
HTC Vive
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
14. júna 2017

Virtuálna realita HTC Vive prichádza aj na Apple zariadenia s Mac OS

Virtuálna realita a operačný systém Mac si neboli veľmi blízke. Napr. zakladateľ a vynálezca Oculus Riftu, tvrdil, že Apple nevyrába dostatočne výkonné počítače pre VR. HTC Vive, výrobca najpredávanejšieho headsetu pre desktopovú virtuálnu realitu ale spolupracuje už s Apple. Apple preukázal produktu HTC Vive plnú podporu a tak sa milovníci jablka čoskoro dočkajú virtuálnej reality aj na operačnom systéme Mac.
1080
 
Zobraziť viac
27. mája 2017

Valve predstavilo „SteamVR Home“ Beta, nové prostredie pre SteamVR

Na väčšine desktopových VR headsetov máte po nasadení na hlavu 3D prostredie, v ktorom si môžete zvoliť akú hru chcete hrať. Najlepšie bol na tom zatiaľ Oculus, ktorý mal pre Gear VR a Oculus Rift domček, nazývaný aj Oculus Home. V ňom ste si mohli pozrieť posledné tituly, zľavy a udalosti a napravo máte zoznam priateľov. Valve však so svojou platformou Steam zatiaľ takúto možnosť nemalo a prepnúť sa do inej hry ste mohli iba pomocou menu, ktoré sa aktivovalo po stlačení tlačítka. To sa už však zmenilo so SteamVR Home Beta, ktorá už je teraz dostupná v beta verzii SteamVR. Ide o plné 3D prispôsobiteľné prostredie so zameraním na spoločenské funkcie a plnohodnotné rozhranie.

14020
 
Zobraziť viac
23. apríla 2017

Recenzia HTC Vive, najdrahšia a dostupná VR na Slovensku

HTC Vive je VR Headset, ktorého kúpou dostanete plnohodnotnú 360° virtuálnu realitu pre Windows. HTC Vive som si vyskúšal viackrát, no nakoľko som fanúšikom Oculus Rift, nemal som s ním osobne skúsenosti až natoľko, aby som o ňom mohol napísať celú recenziu. Niektoré portály napísali recenziu o tomto headsete po 15 minútach testovania. No my Vám prinášame kompletnú a odbornú recenziu.

76200
 
Zobraziť viac
11. apríla 2017

Recenzia : Jupiteration – VR vesmírna strieľačka zo Slovenska

Slovenských herných štúdií zaoberajúcich sa virtuálnou realitou nie je veľa. Jupiteration je pravdepodobne druhá dostupná VR hra zo Slovenska pre HTC Vive a Oculus Rift. O Jupiteration sme informovali nedávnejšie, keď bola ešte vo vývoji, teraz je však táto hra už dostupná.

27860
O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
VR herne
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
 
3
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
4
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
 
5
Ako sa dostať do virtuálnej reality
Compare
Go