Trendy
Len to naj
Zoradiť
HTC Vive
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
16. októbra 2017

Rok a pol po začiatku predaja virtuálnej reality, ako sa znížili ceny a zlepšila dostupnosť

Virtuálna realita je tu už niekoľko rokov, ale virtuálna realita určená pre bežných spotrebiteľov len rok a pol. Oculus Rift sa začal predávať v marci 2016 za cenu 650€ (US) a HTC Vive v júni 2016 za 899.00€ (CZ). Prešiel rok a pol a dostupnosť headsetov je čoraz bližšie k bežných spotrebiteľom. Okrem toho, že HTC Vive sa začal predávať aj na Slovensku, znížil svoju cenu. Oculus Rift už stojí oveľa menej ako na začiatku predaja, dokonca sa už oplatí viac kúpiť set Oculus Rift + Ovládače Touch.

 
Zobraziť viac
20. septembra 2017

Google Earth VR pre Vive a Oculus už prináša aj Google Street View

O tom, že si uličky, zaujímavé pamiatky a ďalšie zaujímavé 360-stupňové videa z celého sveta môžete pozrieť cez mobilnú virtuálnu realitu asi viete. No Google Street View už zobrazíte aj na HTC Vive a Oculus Rift headsetoch. Vďaka aktualizácií od Google, budete teraz môcť nie len pozrieť sa na svet ako obor, ale aj pozerať na svet z pohľadu bežného človeka.

 
Zobraziť viac
5. septembra 2017

Predobjednávky na bezdrôtovú virtuálnu realitu pre HTC Vive boli spustené

Virtuálnu realitu trápi niekoľko problémov, no jedným z tých najhlavnejších sú káble. Aj keď Oculus Rift má jeden kábel, no HTC Vive má spojenie štyroch káblov v jednom. Nie vždý sú tieto kable pohodlne a často-krát rušia zážitok z virtuálnej reality, pretože obmedzujú pohyb. HTC Vive ale prišiel koncom minulého roka s bezdrôtovou virtuálnou realitou. Pred pár dnami ale HTC spustilo predobjednávky pre TPCast zariadenie.

 
Zobraziť viac
25. augusta 2017

Jesenná sezóna – HTC Vive za 699€ s dlho očakávanými titulmi

Spoločnosť HTC, ktorá stojí za známym desktopovým headsetom HTC Vive oznámila zahájenie jesennej VR sezóny. V jesennej sezóne ponúka najmä novú cenu pre headset HTC Vive. S cenou 699€ tak HTC Vive je jeden z najpokročilejších VR headsetov súčasnosti. A zároveň aj oveľa dostupnejším.  Taktiež sa majitelia okuliari pre virtuálnu realitu môžu tešiť na dlho očakávané tituly ako sú Fallout 4 VR a Doom VFR. Okrem toho sa záčina spúšťať predaj iniciatívneho príslušenstva HTC Vive Tracker. V cene setu HTC Vive je aktuálne zahrnuté aj mesačné predplatné v obchode Viveport. Kde si môžu nájsť aj tituly ako sú Tilt Brush, Everest VR alebo Richie’s Plank Experience.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
VR herne
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
3
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
4
YouTube podporuje už aj 360-stupňové videá
 
5
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
Compare
Go