Trendy
Len to naj
Zoradiť
Rozšírená realita
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
15. septembra 2017

Rozšírená realita Google ARCore je určená pre všetky Android smartfóny

Google sa dlhodobo angažuje vo virtuálnej realite a uberá sa vlastným smerom, nakoľko aj vďaka nemu poznáme lacnú virtuálnu realitu akou je Google Cardboard. Ale neangažuje sa iba vo virtuálnej realite. Taktiež má planý s rozšírenou realitou. Rozšírená realita má potenciál v reálnom svete, nakoľko spája reálny svet s tým virtualným. Google už niekoľko rokov pracoval na projekte Tango. Po tom, čo spoločnosť Apple predstavila svoj ARKit, rozšírenú realitu použiteľnú na bežnom iPhone bez akéhokoľvek ďalšieho príslušenstva, prišla odpoveď aj od Google. Tou je ARCore.

 
Zobraziť viac
1. augusta 2017

Virtuálna a rozšírená realita by sa mali postupne stať našou realitou

1Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) v rámci svojej aktuálnej štúdie ConsumerLab – Merged Reality – informuje o tom, že spotrebitelia očakávajú, že virtuálna realita (VR) a rozšírená realita (AR) sa spoja s fyzickou realitou a ako k tomu dôjde, a že 5G bude kľúčovou technológiou, aby sa takéto skúsenosti stali bežnými. Štúdia uvádza, že ak sa hranice medzi vnímaním fyzickej a virtuálnej reality začnú stierať, mohlo by to mať výrazný vplyv na životy ľudí a spoločnosť. Spôsob, akým žijeme, pracujeme a prijímame informácie a médiá, sa zásadne zmení.

 
Zobraziť viac
2. marca 2017

Rozšírená realita vás naučí ovládať poľnohospodársku techniku

Rozšírenú realitu začínajú využívať vo viacerých priemysloch. Prednedávnom, BMW predstavilo zobrazovanie svojich nových aut v rozšírenej realite. Táto technológia je verejne dostupná, pretože každý smartfón má kameru. Firma Claas predstavila na veľtrhu SIMA 2017 v Paríži inštruktáž v rozšírenej realite. Bez dlhého hľadania v manuáli vás táto užívateľská príručka, ktorá kombinuje reálny svet a svet VR naučí spravovať poľnohospodársku techniku.

 
Zobraziť viac
24. januára 2017

Produkty od spoločnosti BMW sú dostupné aj v rozšírenej realite

BMW je veľmi inovatívna spoločnosť v automobilovom priemysle. Pred rokom sme informovali o tom, ako využívajú na vytváranie nových modelov aut virtuálnu realitu. VR má pre vývojárov a dizajnérov veľký prínos v tom, že vidia, ako navrhované prvky reálne na automobile vyzerajú. Nedávno ale spoločnosť využíva ďalšiu a dostupnejšiu technológiu – rozšírenú realitu na zobrazovanie modelov. Rozšírená realita je dostupnejšia, vzhľadom na počet smartfónov na trhu. BMW je prvým automobilovým výrobcom, ktorý poskytuje svojim zákazníkom interaktívny zážitok s produktmi pomocou 3D rozšírenej reality.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
VR herne
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
3
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
4
YouTube podporuje už aj 360-stupňové videá
 
5
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
Compare
Go