Trendy
Len to naj
Zoradiť
Rozšírená realita
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
2. marca 2017

Rozšírená realita vás naučí ovládať poľnohospodársku techniku

Rozšírenú realitu začínajú využívať vo viacerých priemysloch. Prednedávnom, BMW predstavilo zobrazovanie svojich nových aut v rozšírenej realite. Táto technológia je verejne dostupná, pretože každý smartfón má kameru. Firma Claas predstavila na veľtrhu SIMA 2017 v Paríži inštruktáž v rozšírenej realite. Bez dlhého hľadania v manuáli vás táto užívateľská príručka, ktorá kombinuje reálny svet a svet VR naučí spravovať poľnohospodársku techniku.

23400
 
Zobraziť viac
24. januára 2017

Produkty od spoločnosti BMW sú dostupné aj v rozšírenej realite

BMW je veľmi inovatívna spoločnosť v automobilovom priemysle. Pred rokom sme informovali o tom, ako využívajú na vytváranie nových modelov aut virtuálnu realitu. VR má pre vývojárov a dizajnérov veľký prínos v tom, že vidia, ako navrhované prvky reálne na automobile vyzerajú. Nedávno ale spoločnosť využíva ďalšiu a dostupnejšiu technológiu – rozšírenú realitu na zobrazovanie modelov. Rozšírená realita je dostupnejšia, vzhľadom na počet smartfónov na trhu. BMW je prvým automobilovým výrobcom, ktorý poskytuje svojim zákazníkom interaktívny zážitok s produktmi pomocou 3D rozšírenej reality.

18360
 
Zobraziť viac
11. novembra 2016

Snapchat prináša filtre pre okolie ako z rozšírenej reality

Sociálna sieť Snapchat prináša ďalšie zaujímavé novinky z rozšírenej reality. Využívanie nových efektov oznámila už dávnejšie. Tentokrát si pomocou nových filtrov môžete imitovať sneženie, alebo osvetlenie baterkou.

12600
 
Zobraziť viac
30. júla 2016

Rozdiel medzi rozšírenou a virtuálnou realitou a ich mix

Virtuálna realita a rozšírená realita ešte nie sú veľmi známe pojmy pre ľudí. Mnoho ľudí si ich pletie, niektorí nemajú ani záujem, aký je medzi nimi rozdiel. Poďme si ich teda rozobrať a porovnať.

102580
O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, Cardboard, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Sponzor
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Ste tu prvý krát ?
Základom virtuálnej reality je snaha o čo najvernejšie zobrazenie priestorových modelov a scén, manipulácia s nimi, tvorba reálneho sveta, jeho určitej časti so všetkými svojimi zákonitosťami a pravidlami, pohyb v trojrozmernom priestore a to všetko v reálnom čase.

Simulácia virtuálnej reality sa líši od ostatných počítačových simulácií tým, že potrebuje špeciálne zariadenia, ktoré prenášajú obraz, zvuk a zmyslové vnemy k užívateľovi. Tieto zariadenia tiež zaznamenávajú a odosielajú programu reč a pohyby užívateľa.

Aby užívateľ videl virtuálny svet, potrebuje mať na hlave headset s "vmontovanými" displejmi pred každým okom. Headset tiež obsahuje pohybový senzor na zisťovanie polohy hlavy a smeru, kam sa užívateľ pozerá. Počítač využíva tieto informácie na prepočítanie obrazu virtuálneho sveta – ktorý je rozdielny pre každé oko – do smeru pohľadu užívateľa a jeho zobrazeniu v headsete.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Partneri
360Shop
Virtuálna Realita bez hraníc
Staňte sa naším partnerom, radi spolupracujeme. Kontaktujte nás
Podporte nás
Pridaj sa do teamu
Ak ťa zaujíma virtuálna realita a rád píšeš môžeš sa pridať k nám.

Chcem vedieť viac
Reklama
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
2
Musíte si prečítaťRecenzia Oculus Rift CV, najznámejšieho headsetu pre VR
 
3
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
4
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
 
5
TOP 10 hier a aplikácií v rozšírenej realite pre Android & iOS
Compare
Go