Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Samsung Gear VR
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
21. augusta 2019

Recenzia: Virtual Medicine – spoznávanie ľudského tela vo VR

Human Anatomy VR je slovenská VR aplikácia, ktorá pomáha študentom medicíny zvládnuť výučbu jednoduchšie a na vyššej úrovni. Pomocou tejto aplikácie si viete pozrieť aj tie najdetailnejšie štruktúry ľudského tela. Každý orgán, sval či kosť si viete rotovať, priblížiť, rozobrať a naspäť poskladať.

 
Zobraziť viac
16. mája 2019

V Košiciach otvorili ďalšiu učebňu s virtuálnou realitou

Virtuálna realita sa dostáva do stredných škôl čoraz častejšie a so skvelým potenciálom. Žiaci Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach sa budú učiť anatómiu v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizovala sieť nemocníc Svet zdravia, spoločnosť Samsung a Virtual Medicine, totiž škola vyhrala zriadenie virtuálnej anatomickej učebne (VAU).

 
Zobraziť viac
21. februára 2019

Samsung Galaxy S10 a virtuálna realita

Spoločnosť Samsung včera predstavila svoju najnovšiu a najväčšiu vlajkovú telefónnu zostavu – Galaxy S10, S10 + a S10e. Spoločnosť potvrdila, že všetky varianty modelu S10 sú kompatibilné s najnovšími headsetmi s virtuálnou realitou Gear VR.

 
Zobraziť viac
1. septembra 2018

Note 9 do nových Gear VR nevložíte, adaptér ale zadarmo vymenia

Samsung prednedávnom predstavil novú vlajkovú loď série Note, konkrétne Note 9. Na konferencii, ale ako aj pri nedávnom predstavení S9 nepadla žiadna zmienka o virtuálnej realite. Segment virtuálnej reality je pre Samsung každý rok už očakávaný. No nakoľko nebola zmienka o Gear VR a podpore najnovšej, rozhodli sme sa na to pozrieť ako je to s Note 9 a Samsung Gear VR.

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go