Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
AR a virtuálna móda: nový trend v Auparku mení pravidlá štýlu
0

Bratislava, 29. september 2023  – Do bratislavského nákupného centra Aupark mieri unikátny projekt prepájajúci koncept fyzickej módy s digitálnou budúcnosťou. Dizajnérka Katarína Mydliarová predstavila kolekciu šiestich nadčasových virtuálnych kúskov, ktoré si vďaka špeciálnym zrkadlám s AR technológiou budete môcť od 29. septembra vyskúšať v Auparku aj vy. Virtuálna doba so sebou prináša neobmedzené možnosti, preto vstúpte na virtuálne mólo a preskúmajte svet digitálnej módy ako nikdy predtým. Doprajte svojmu šatníku nový rozmer a nalaďte sa na trendy budúcnosti spolu s Auparkom.

Digitálna móda bude v blízkej budúcnosti súčasťou každodennej reality. Náš svet sa už teraz z veľkej časti presúva do online prostredia, v ktorom chceme prezentovať svoj štýl a osobnosť rovnako ako v reálnom živote. Vizuálne atraktívne filtre už neslúžia iba na zábavu, módne kolekcie v online svete nás učia viac experimentovať a objavovať svoje kreatívne poňatie módy bez hraníc. Je len otázkou času, kedy si do virtuálneho šatníka budeme pridávať aj kúsky, na ktoré by sme v reálnom svete nemali odvahu.

Hoci to pre mnohých môže znieť až príliš extravagantne, ide o trend, ktorý posúva svet módy napríklad aj o krok bližšie k udržateľnosti. Okrem toho sprístupňuje najnovšie trendy všetkým – bez ohľadu na veľkosť či pohlavie.


Doprajte vášmu šatníku nový rozmer

Nákupné centrum Aupark v Bratislave spojilo sily so špičkovou digitálnou módnou návrhárkou Katarínou Mydliarovou, ktorá vytvorila kolekciu šiestich outfitov pre dámy aj pánov.

„Digitálna móda je móda budúcnosti, v ktorej každý z nás potrebuje pestrý šatník, ale nepotrebuje ho fyzicky vlastniť. Väčšinu času dnes trávime v online svete – pracujeme, komunikujeme a zabávame sa a chceme pri tom dobre vyzerať,“ vysvetľuje expertka na virtuálnu módu a módna návrhárka Katarína Mydliarová. Módu študovala v Južnej Kórei, Veľkej Británii a Nemecku a dnes je majiteľkou štúdia Metarials studio. Jej futuristické modely pôsobia ako vytvorené z tekutých materiálov a pripomínajú, že virtuálna móda môže byť „ušitá“ z čohokoľvek.

V termíne od 29.9. do 8.11. ponúkne Aupark svojim návštevníkom možnosť vyskúšať si virtuálnu kolekciu v reálnom prostredí nákupného centra. „Rozmýšľali sme, ako spojiť virtuálny svet s tým fyzickým. Podarilo sa nám to vďaka AR technológii a zrkadlám, ktoré v rámci kójí pôsobia ako virtuálne skúšobné kabínky. V nich návštevníci jednoducho oblečú svoju postavu do jedného z modelov. Svoju fotku v dizajnovom oblečení môžu potom zdieľať na sociálnych sieťach,“ vysvetľuje detaily tohto invenčného konceptu Veronika Košická, riaditeľka obchodného centra Aupark Shopping center vBratislave. Celkovo 4 kóje nájdu návštevníci v centrálnej časti nákupného centra, pričom dve z nich sú venované práve spomínaným dámskym a pánskym outfitom. V ďalších dvoch si môžu návštevníci pozrieť zblízka prehliadku virtuálnych outfitov prostredníctvom VR okuliarov či vyskúšať ďalší z nových digitálnych trendov – „Make-up Try-on“. Táto novinka umožňuje testovať prostredníctvom AR technológie a tabletov rozličné druhy maskár, očných liniek, očných tieňov, rúžov, a to všetko bez toho, aby bolo čokoľvek fyzicky aplikované priamo na tvár. 

Zoznámte sa s Aurou, virtuálnou influencerkou

O tom, že nákupné centrum berie budúcnosť digitálnej módy naozaj vážne, svedčí aj fakt, že do spolupráce prizvalo aj špičkové pražské štúdio XBROS, ktoré je lokálnym technologickým lídrom v oblasti umelej inteligencie. Dizajnéri XBROS vytvorili pre Aupark virtuálnu modelku, x-fluencerku Auru.

X-fluencer je digitálna postava inšpirovaná počítačovými hrami, ktorá sa vo virtuálnom priestore prezentuje ako reálna osoba. Má jedinečný vzhľad, príbeh a názory, ktoré zdieľa na svojich online profiloch a ľudia ju tak môžu sledovať a inšpirovať sa ňou. X-fluenceri pracujú pre svetoznáme značky, skladajú piesne či dávajú rozhovory ako reálni ľudia. Aura od XBROS štúdia je extravagantná mladá žena, ktorú uvidíte v modeloch Katky Mydliarovej vo videu z futuristického priestoru Auparku. Video bude dostupné na sociálnych sieťach a obrazovkách v priestoroch obchodného centra.

Virtuálna móda, virtuálne outfity, virtuálne modelky a vy. Koncept, aký pravdepodobne nenájdete nikde inde na Slovensku. V Auparku môžete navštíviť aj predajne, ktoré už využívajú digital fashion. Jedným z technologických inovátorov v rámci módy je rozhodne módna značka Bershka, ktorá aktívne spolupracuje s online platformou DressX. V rámci nej si zákazníci môžu skúšať a nakupovať virtuálne oblečenie či celé kolekcie, filtre sú dostupné aj v rámci platformy Instagram. Spoluprácu s DressX aktívne využíva aj značka H&M, ktorá navyše rozšírila svoje portfólio o showroom v metaverse a módna značka Mango uviedla kolekciu outfitov v podobe NFT. Prienik digitálneho sveta a módy či kozmetiky prináša so sebou aj množstvo praktických momentov. Spoločnosť Mac predstavila „Virtual Make-up Try-on“, čo umožňuje zákazníkom testovať viac ako 800 produktov tejto spoločnosti prostredníctvom AR technológie, čo uľahčuje možnosť výberu produktu pre koncového zákazníka. Táto technologická novinka bude dostupná aj v centrálnej zóne Aupark Shopping center v Bratislave, spolu s už spomínanou kolekciou virtuálnych outfitov.

O spoločnosti Unibail-Rodamco-Westfield

Spoločnosť Unibail-Rodamco-Westfield je vlastníkom, developerom a prevádzkovateľom udržateľných, vysokokvalitných nehnuteľností v najdynamickejších mestách Európy a Spojených štátov. Skupina prevádzkuje 78 nákupných centier v 12 krajinách, z ktorých  45 centier nesie ikonickú značku Westfield. Tieto centrá ročne priťahujú viac ako 900 miliónov návštev a poskytujú jedinečnú platformu pre predajcov. URW má tiež portfólio vysokokvalitných kancelárií, 10 kongresových a výstavných miest v Paríži a pripravuje výstavbu prevažne polyfunkčných objektov v hodnote 3 miliárd EUR. Súčasné portfólio je v hodnote 52 miliárd eur (k 31.decembru 2022)- 87 % v maloobchode, 6 % v kancelárskych priestoroch, 5 % v kongresových a výstavných centrách a 2 % v službách. URW je odhodlaným partnerom veľkých miest pri projektoch mestskej regenerácie, a to prostredníctvom rozvoja a modernizácie budov podľa špičkových noriem udržateľnosti. Tieto záväzky sú posilnené agendou skupiny Better Places 2030, ktorá sa usiluje o pozitívny environmentálny, sociálny a ekonomický vplyv na mestá a komunity, v ktorých URW pôsobí. Unibail-Rodamco-Westfield je kótovaná na Euronext Amsterdam a Euronext Paris (Euronext ticker: URW). Sekundárne kótovaná je aj v Chess Depositary Interests v Austrálii. Skupina získala rating na úrovni BBB+ od Standard & Poor’s a rating Baa2 od Moody’s. Viac informácií nájdete na stránke www.urw.com.

WOOD & Company Real Estate

WOOD & Company Real Estate zastrešuje realitné aktivity významnej stredoeurópskej investičnej skupiny WOOD & Company, založenej v roku 1991. WOOD & Company spravuje investičné aktíva v hodnote presahujúcej 1,5 miliárd eur, obchoduje na burzách s ročným obratom 25 miliárd eur a poskytuje poradenské služby pri najvýznamnejších M&A transakciách v regióne. Úlohou WOOD & Company Real Estate je budovanie portfólia a aktívny manažment kvalitných komerčných nehnuteľností. Okrem pôsobenia v Českej republike, kde spravuje administratívne budovy Hadovka Office Park, Harfa Office Park a The Greenline či obchodné centrá Galerie Harfa a Centrum Krakov, WOOD & Company Real Estate úspešne buduje aj slovenské realitné portfólio s nákupným centrom Aupark Bratislava a administratívnymi budovami, Aupark Tower, Lakeside Park 01, BBC5, BBC1, BBC1 Plus a Westend Tower.

ZDROJ: TS Spoločnost Samsung

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk