Mobilná VR
Pokračovať v čítaní
Najlepšie virtuálne prehliadky: 
0

Oplatí sa ich zaobstarať?

Slovo ‚virtuálna prehliadka‘ sa začalo čoraz viac skloňovať počas pandémie a lockdownov. Dnes máme možnosť navštíviť množstvo turistických lokalít vo virtuálnej forme.

Nahradí to však zážitok zo skutočnej návštevy daného miesta? Ani omylom! Virtuálna prehliadka nikdy nenahradí ten pocit, aký máte pri osobnej návšteve, pachy, vlhkosť, ľudia… Prečo sa tým teda zaoberať? Lebo virtuálna prehliadka má niekoľko výhod, ktoré sa nedajú zachytiť inak ako cez toto médium. Kým sa k nim ale dostaneme, pozrite si tieto top štiry virtuálne prehliadky:

Auschwitz 


  • Toto smutné miesto dostalo digitalizáciu vo forme virtuálnej prehliadky, na ktorej určite strávize nejaký čas a zamyslíte sa nad zverstvami minulosti. Zaujímavé sú nočné fotky. 
  • https://panorama.auschwitz.org/tour1,en.html

Vatikán 

Dunaj 

  • Rozpracovaný projekt, ktorý vás vezme naprieč Dunajom, kde máte možnosť spoznať miesta aktivít s cieľom chrániť vtáctvo pred nadmerným úhynom. Toto je náš projekt, na ktorého rozhraní stále pracujeme. Lama VR
  • https://danube.lamavr.sk/

Machu Picchu 

Keď ste si pozreli tieto diela, aký pocit to vo vás zanechalo? Akú emóciu vyvolalo? Virtuálna prehliadka má najdôležitejšiu úlohu vytvoriť záujem o dané tému a dané miesto. V ideálnom prípade má nalákať na skutočnú osobnú návštevu. Netreba zabúdať ani na to, že je to dôležitý marketingový nástroj.

Virtuálne prehliadky ako marketingový nástroj 

  • Čísla! Kvalitná virtuálna prehliadka znamená, že užívateľ strávi dlhší čas na webe, čo v dôsledku zvyšuje pozíciu webu vo výsledkoch vyhľadávania na Google. 
  • Informovanosť! Dnes je všetko na internete a ľudia majú radi, keď vedia, do čoho idú! Keď im biznis ukáže, čo môžu očakávať, zákazníci to ocenia. 
  • Transparentnosť! Neukazujete len pekné prostredie a usmievavých ľudí. S virtuálnou prehliadkou ukazujete všetko! 
  • Interaktivita! Atmosféru predajne alebo biznisu môžete zachytiť už pri tvorbe prehliadky, a to prostredníctvom interaktivity. Biznis môže ponúknuť zľavový kupón alebo iný bonus za to, že návštevník nájde všetky skryté predmety… Príklad. 
  • Odlíšenie sa! Virtuálne prehliadky je možné prehliadať aj prostredníctvom okuliarov virtuálnej reality. A to na veľtrhu alebo inej výstave zaujme viac ako taška s logom firmy!

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%