Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Návody a tipy
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
5. apríla 2024

Virtualna realita a Bitcoin – Ako sú prepojené?

Zase raz nastáva boom s Bitcoinom a crypto peniazmi. Preto je ten správny čas pozrieť sa na ich prepojenie. Sú si bližšie ako by sa mohlo zdať. Virtualna realita a bitcoin idú ruka v ruke.

Virtuálne peniaze ešte pred príchodom bitcoinu

Dlho pred tým ako sa do povedomia dostal pojem Bitcoin, virtuálne peniaze sa začali zakoreňovať v hernom online priemysle. Najznámejším príkladom sú hry ako World of Warcraft. Táto hra má vlastnú ekonomiku a za zarobené “goldy” viete fungovať v danej hernej ekonomike. Hernú menu si viete kúpiť aj za reálne peniaze rovnako ako Bitcoin.

Blockchain a kryptomeny fungujú na podobnom princípe ale sú omnoho sofistikovanejšie. Nástupom [...]

 
Zobraziť viac
16. novembra 2022

Virtuálna realita pod stromček ? Naše tipy

Vianočné sviatky sú za rohom, vianočné stromčeky sa budú o chvíľu zdobiť a preteky v hľadaní dokonalého darčeka sú na svete. Ak máte technického priateľa, príbuzného alebo lepšiu polovičku, teraz je skvelý čas začať premýšľať o niečom, čo sa im bude tieto Vianoce určite páčiť. Zhrnuli sme niektoré z najlepších vianočných darčekov s VR, ktoré môžete nakúpiť ohľadom na váš rozpočet.

 
Zobraziť viac
3. augusta 2015

Vytvor si pomocou mobilu vlastný holograf

Stačí zopár bežných predmetov, ktoré sa ti povaľujú doma a onedlho ti už z displeja môžu vystupovať pôsobivé hologramy.

Predstav si, že by si pomocou svojho mobilného telefónu mohol vytvárať hologramy bez akéhokoľvek doplňujúceho zariadenia, len tak priamo doma na stole. Možno to znie neuveriteľne, ale stačí zopár užitočných vecí a šikovný prostriedok, ako si zo svojho mobilu vytvoriť projektor pre hologramy môžeš zostrojiť aj ty sám doma. Nebudeš na to potrebovať žiadne špeciálne nástroje, iba milimetrový papier, obal na CD, lepiacu pásku alebo sekundové lepidlo, pero, nožnice, smartfón a nožík.

Celý postup je jednoducho vysvetlený v nasledujúcom [...]

 
Zobraziť viac
21. júla 2015

11 tipov ako sa vyhnúť nevoľnosti pri používaní virtuálnej realite

Belasé more, zelenkavé morské diaľavy a vy sa kolíšete na palube zaliatej slnkom, ktorá sa zľahka hojdá na vlnách. Stúpa a klesá. Hore a dolu. Nakláňa sa a hojdá. Hojdá sa a stúpa. Stúpa a klesá. Klesá a špľachoce. Špľachoce a zrazu sa zastaví. Zastaví sa a naráža. Nakláňa sa, kolíše, klesá a stúpa. Zastaví sa, naráža… váš žalúdok to už ďalej nevydrží. Opriete sa o zábradlie a na kratučký okamih sa vám zazdá, že nadišla vaša posledná hodina…

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go