Standalone VR
Pokračovať v čítaní
Google v spolupráci s Lenovo spustili predaj standalone VR headsetu – Mirage Solo
0

Oculus Go nie je jediný hlavný standalone, teda samostatný VR headset, ktorý sa začal predávať tento týždeň. Predaj spustil aj Lenovo Mirage Solo, ktorý bol vytváraný v spolupráci so spoločnosťou Google. Síce drahší ako konkurent, no jeho dostupnosť bude aj pre Slovensko.

Mirage Solo – standalone virtuálna realita

Solo je jeden z prvých VR headsetov, ktorý k svojmu výkonu nepotrebujú smartfón, ani počítač. Je to vlastne plne funkčný VR headset, ktorý má výkon rovnaký ako má mobilná virtuálna realita. Mirage Solo je ale druh headsetu, ktorý je kompatibilný s virtuálnou realitou od Google a to Google Daydream. Na tomto zariadení je možné spustiť väčšinu hier s kompatibilnou platformou Google Daydream. Čo znamená, že tento headset obsahuje cez 350 zážitkov pre virtuálnu realitu.


Umožňuje aj pohyb v priestore

Headset zahŕňa aj sledovací systém s názvom WorldSense, ktorý umožňuje sledovanie pozície v šiestich stupňoch voľnosti (6DOF). Funkcia u konkurencie Oculus Go ponúka sledovanie 3DOF, ktoré používateľom umožňuje iba otočiť hlavu, ale pomocou funkcie WorldSense, ktorú umožňuje Solo sa bude vaša hlava fyzicky premiestňovať vo virtuálnom priestore. Pri používaní WorldSense, sa tak budete môcť prirodzene nakloniť, vyhýbať sa alebo čupieť v priestore. Bezdrôtový ovládač pre ruku, je dodávaný spolu s okuliarmi pre virtuálnu realitu.

Samotný hardvér headsetu tvorí 5.5″, 2,560 x 1,440 IPS LCD, ktorý vytvára pre každé oko 1280 × 1440 pixelov. O výkon sa stará procesor Snapdragon 835. Kapacita batérie je 4 000 mAh a jeho výdrž je na úrovni 2.5 hodiny. Vnútorná pamäť je 64GB, ale zatiaľ čo v Oculus Go nie je možnosť rozšíriť si micro SD kartou pamäť, tu táto možnosť nechýba. Cena zariadenia je 333€. O dostupnosti na Slovensku zatiaľ nemáme informácie.

Zdroj : Lenovo

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
67%
Prekvapilo ma to
33%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk