Standalone VR
Pokračovať v čítaní
Google v spolupráci s Lenovo spustili predaj standalone VR headsetu – Mirage Solo
0

Oculus Go nie je jediný hlavný standalone, teda samostatný VR headset, ktorý sa začal predávať tento týždeň. Predaj spustil aj Lenovo Mirage Solo, ktorý bol vytváraný v spolupráci so spoločnosťou Google. Síce drahší ako konkurent, no jeho dostupnosť bude aj pre Slovensko.

Mirage Solo – standalone virtuálna realita

Solo je jeden z prvých VR headsetov, ktorý k svojmu výkonu nepotrebujú smartfón, ani počítač. Je to vlastne plne funkčný VR headset, ktorý má výkon rovnaký ako má mobilná virtuálna realita. Mirage Solo je ale druh headsetu, ktorý je kompatibilný s virtuálnou realitou od Google a to Google Daydream. Na tomto zariadení je možné spustiť väčšinu hier s kompatibilnou platformou Google Daydream. Čo znamená, že tento headset obsahuje cez 350 zážitkov pre virtuálnu realitu.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
67%
Prekvapilo ma to
33%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk