Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
CZECH VR FEST 2018: Už tento týždeň
0

Už vo Štvrtok 10.5.2018 sa na 3 dni otvoria brány ČVUT v Prahe – Dejviciach, konkrétne areálu Českého inštitútu informatiky, robotiky a kybernetiky (v skratke CIIRC) pre druhý ročník CZECH VR FEST-u zameraného na to najlepšie z oblasti VR v Európe.

Po prvom ročníku s návštevou viac ako 5000 účastníkov, sa organizátor CZECH VR AGENCY s.r.o., rozhodol pridať ešte o čosi viac zo sveta virtuálnej reality.

Celý tohtoročný CZECH VR FEST bude rozdelený na dva celky a to výstavu a konferenciu. Bude to perfektný koktejl freelancer-ov a profesionálov s akademickou podporou CIIRC. O čom ale presne bude Czech VR Fest 2018 ?


Kde sa vo VR ukrýva profit ?

Otázka, ktorú si kladie takmer každý zákazník pred nasadením VR do svojich procesov. Môžeme sa v prípade VR baviť o payback-u do troch rokov ako je tomu pri štandardných investíciách, alebo sa na to musíme pozrieť z iného hľadiska ? Presne o tom bude panelová diskusia od rečníkov Gabriela Teissing (Rebel & Glory), Jaroslav Stehlík (LIV) a Vladimír Mařík (CIIRC).

VR v zdravotníctve

Áno, aj tento sektor začína objavovať efekt VR hlavne vďaka slovenskému startup-u Virtual medicine. Jeden zo zakladateľov Tomáš Brngál bude mať prednášku na túto tému. Cieľom pre Virtual medicine je ukázať potenciál VR tam, kde už knihy a štandardná forma učenia sa, dosahuje limity predstavivosti.

Vystavovatelia

Ja osobne sa teším na stánok spoločnosti DREAMLAB, ktorý verím že ukáže väčšinu ich gaming produktov ako je Laser gate, interaktívna podlaha iFloor alebo 3D print napríklad z čokolády !

Už štandardom pre všetkých gamer-ov bude priestor dedikovaný pre PlayStation, ktorý netreba nijako zvlášt predstavovať a okrem iného ukáže na platforme PlayStation VR hry ako WipEout Omega Collection alebo DOOM VFR

 

Naša redakcia bude pri tom a prinesie vám to najzaujímavejšie z prvého dňa.

Viac informácií o CZECH VR FEST 2018 nájdete na czechvrfest.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Ján Ceslák
Som nadšencom VR & AR. Myslím si, že digitalizácia spôsobu učenia sa prostredníctvom VR a AR je jedinou možnou cestou do budúcnosti. Knihy nech ostanú beletrii – budúcnosť musí byť efektívna a interaktívna. Po pracovnej stránke som Continuous Improvement manažér a front-end je mojou záľubou. V rámci zavádzania Industry 4.0 pracujem s HTC Vive. Budem písať hlavne o spojení VR, AR s priemyslom, aby som ukázal, že jeden z potenciálov tejto technológie je meniť svet zaškoľovania sa, projektovania a posúvania hraníc možného.