Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Minecraft v rozšírenej realite Minecraft Earth
0

Hry v rozšírenej realite ako Pokémon Go! vzbudili veľký záujem. Hráčov vyhnali do prírody a hráči sa zabávali. Minecraft od spoločnosti Mojang spustil testovanie pre hru Minecraft Earth, pre niekoľko vybraných krajín. Medzi nich patrí aj Slovensko.

Minecraft Earth

Minecraft Earth je hra, ktorá je podobná ako klasicky Minecraft. Teda budete na seba skladať kocky, aby ste vytvorili stavby. Na rozdiel od Minecraftu, ktorý si môžete vykladať iba vo virtuálnom svete, v tom rozšírenom budete virtuálne objekty vkladať do reálneho sveta.

Pre stavbu budete musieť chodiť

Pre stavbu objektov z blokov budete potrebovať zberať suroviny a predmety. Hra je plne lokalizovaná v slovenskom jazyku a vyžaduje aktívne pripojenie na internet a GPS. Svoje konto si budete spravovať cez konto Microsoft.


Stavba objektov

Po nazbieraní surovín a predmetov budete môcť vytvoriť samostatné oblasti („stavebné platne“) s vopred vygenerovaným obsahom. Ako prvý objekt budete mať 8 × 8 blokov len stromček a jazierko. Po dosiahnutí piateho levelu sa však odomkne aj maličký domček a takto postupne ďalej.

Na každej platni môžete dosadiť svoj materiál, ktorý ste nazbierali. Keď ste vytvorili nejaký objekt, môžete sa prepnúť do herného režimu. V ňom sa zastavaná plocha v rozšírenej realite zväčší do reálnej veľkosti.

Ak sa budete prechádzať s hrou, môže sa Vám stať, že na Vás začnú útočiť starý známy creeperi, ktorý vybuchujú. Taktiež budete môcť ničiť objekty, ale na to už potrebujete zbrane.

Je zdarma

Minecraft Earth je ďalší z freemium titulov, ktoré sú bezplatné, ale môžete si kúpiť dodatočný obsah pomocou mikro transakcií. V Minecraft Earth si môžete za peniaze upravovať postavu a urýchľovať niektoré procesy.

Android aj iOS, ale výkonnejšie zariadenia

Minecraft Earth je dostupný aj pre iOS ale aj pre Android. Vyžaduje však internetové pripojenie, GPS majú vyššie nároky. Spotreba je tu vyššia, rovnako ako pri Pokemon Go, nakoľko rozšírená realita využíva aj fotoaparát a teda je tu zvýšená spotreba batérie.

Minecraft Earth
Minecraft Earth
Developer: Mojang
Price: Free+
‎Minecraft Earth
‎Minecraft Earth
Developer: Mojang
Price: Free+

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk