Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Hlavný inžinier HoloLens prešiel k Apple, chystá Apple tiež virtuálnu realitu ?
0

Zdá sa, že do boja na poli novej technológie sa púšťa ďalší z veľkých hráčov. Microsoft vyvíja HoloLens, Facebook si kúpil vstupenku do virtuálneho sveta prostredníctvom akvizície Oculus VR a Google sa zatiaľ sústredí predovšetkým na dostupnosť a aplikácie prostredníctvom projektu Cardboard a vývojárskych nástrojov.

S HoloLens uvidíte v priestore viac než ostatní (zdroj: Microsoft)

Podľa rôznych indícií sa Apple chystá podchytiť aj virtuálnu realitu. Na jednu z nich upozornil aj portál 9to5mac – od júla prešiel do Apple Nick Thompson, niekdajší vedúci inžinier projektu HoloLens od Microsoftu.


Aplikácie sú pripravené

Zatiaľ to však vyzerá tak, že Apple sa do projektu virtuálnej ani rozšírenej reality nepustí. Virtuálna realita „izoluje“ používateľa od okolitého sveta a ponúkne mu iný – virtuálny. Takto napríklad fungujú okuliare Oculus Rift.

Rozšírená realita pridá virtuálne prvky do reálneho sveta, ktorý používateľ naďalej vidí. Funguje tak HoloLens a podobne by mohli fungovať napríklad mapy v iOS. Deviata verzia systému už s touto možnosťou počíta. Nakoniec, nie nedarmo Apple na jar kúpil startup Metaio, ktorý sa rozšírenou realitou zaoberá.

Informačné ticho a nábor nových vývojárov

Aj tentoraz zrejme Apple dokázal všetko dobre utajiť. Oficiálne správy neexistujú a neoficiálne nie sú veľmi konkrétne. Skutočnosť, že firma chystá niečo z virtuálneho segmentu, uvádzajú aj iné zdroje. Informácie sú však stále založené hlavne na sledovaní snahy Applu získať odborníkov v danom odbore.

Okrem lákania ľudí od konkurencie spoločnosť prednedávnom verejne ponúkala pozíciu pre vývojárov z oblasti virtuálnej či rozšírenej reality.

zdroj : zive.sk

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk