Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Hlavný inžinier HoloLens prešiel k Apple, chystá Apple tiež virtuálnu realitu ?
0

Zdá sa, že do boja na poli novej technológie sa púšťa ďalší z veľkých hráčov. Microsoft vyvíja HoloLens, Facebook si kúpil vstupenku do virtuálneho sveta prostredníctvom akvizície Oculus VR a Google sa zatiaľ sústredí predovšetkým na dostupnosť a aplikácie prostredníctvom projektu Cardboard a vývojárskych nástrojov.

S HoloLens uvidíte v priestore viac než ostatní (zdroj: Microsoft)

Podľa rôznych indícií sa Apple chystá podchytiť aj virtuálnu realitu. Na jednu z nich upozornil aj portál 9to5mac – od júla prešiel do Apple Nick Thompson, niekdajší vedúci inžinier projektu HoloLens od Microsoftu.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk