Microsoft HoloLens
Pokračovať v čítaní
Microsoft vidí budúcnosť v mixe virtuálnej a rozšírenej reality
0

Microsoft má nadvládu v stolných a prenosných počítačoch. V smartfónoch tomu už tak nie je. Najnovšie si chce vybudovať nadvládu v rozbiehajucom sa trende virtuálnej a rozšírenej reality.

Hololens

Microsoft HoloLens je dostupný zatiaľ iba pre vývojárov

Oculus Rift sa pripája k počítaču s Windows, ale okuliare majú vlastný systém a tiež obchod s aplikáciami. HTC Vive sa spolieha na obchod Steam a Sony PlayStation VR po príchode na trh bude tiež len na vlastnom systéme. Microsoft sa rozhodol ponúknuť svoju platformu HoloLens z rovnomenných okuliarov aj tretím stranám. Na poslednom predstavení ukázal Microsoft verejnosti, ako by spolupráca medzi virtuálnou a rozšírenou realitou mohla fungovať v praxi.

 


S jednotným operačným systémom by potom nebol problém vyvíjať nové aplikácie, respektíve by boli určené normy na tvorbu nového hardvéru. Samotné HoloLens sú zatiaľ dostupné len na objednávku pre softvérových vývojárov za 3,000 amerických dolárov. Do obchodov by mali doraziť už budúci rok. Je možné, že Microsoft v tejto oblasti niekto predbehne. Ale podľa Terryho Myersona, výkonného viceprezidenta divízie Windows a zariadenia, to aj napriek tomu bude fantastické.

Virtuálna a rozšírená realita má veľký potenciál a jednotná platforma by mala urýchliť ich vývoj a rozšírenie. Či pod taktovkou Microsoftu, alebo prekvapí tajomný startup Magic Leap. Ten zaujal viaceré mená zo Silicon Valley, ktoré doň investovali viac ako miliardu dolárov aj napriek tomu, že ešte ani raz verejne nepredstavil rozšírenú realitu, na ktorej pracujú.

Zdroj : Engadget

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
100%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk