Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift na Xbox One pobeží, ale iba pre novú a výkonnejšiu verziu
0

Microsoft dosť šokoval používateľ konzole Xbox One, po tom čo oznámil, že Oculus Rift nebude podporovaný. Playstation VR, alebo virtuálna realita pre PlayStation 4 potešila mnohých majiteľ, ktorý si chceli zahrať hry vo virtuálnej realite. Microsoft však reagoval a vo vývoji sú dne nové konzoly,  z toho iba jedna bude mať podporu pre Oculus Rift.

Prvá vyjde už tento rok, pravdepodobne byť slim verzia konzoly, ktorá by bola predstavená už na E3 a možno rovno v lete vyjde.  Podľa toho čo vieme by mala byť biela s novou verziou gamepadu. Mohla by byť aj v 2TB verzii.

Druhá, výkonnejšia verzia Xbox One je vraj naplánovaná na budúci rok a má kódové označenie Scorpio. Bude mať silnejšie GPU ako hlavné podporu Oculus Rift. Táto verzia ešte nemá finálne špecifikácie ale zariadenie už ukazovali vydavateľom na tajnom stretnutí minulý týždeň. Vraj síce zrýchľuje gpu, ale zatiaľ sa nemení nič v rýchlosti načítavania z disku, čo môže znamenať dlhé loadingy pre 4K obsah.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk