Oculus Rift
Pokračovať v čítaní
Oculus Rift na Xbox One pobeží, ale iba pre novú a výkonnejšiu verziu
0

Microsoft dosť šokoval používateľ konzole Xbox One, po tom čo oznámil, že Oculus Rift nebude podporovaný. Playstation VR, alebo virtuálna realita pre PlayStation 4 potešila mnohých majiteľ, ktorý si chceli zahrať hry vo virtuálnej realite. Microsoft však reagoval a vo vývoji sú dne nové konzoly,  z toho iba jedna bude mať podporu pre Oculus Rift.

Prvá vyjde už tento rok, pravdepodobne byť slim verzia konzoly, ktorá by bola predstavená už na E3 a možno rovno v lete vyjde.  Podľa toho čo vieme by mala byť biela s novou verziou gamepadu. Mohla by byť aj v 2TB verzii.

Druhá, výkonnejšia verzia Xbox One je vraj naplánovaná na budúci rok a má kódové označenie Scorpio. Bude mať silnejšie GPU ako hlavné podporu Oculus Rift. Táto verzia ešte nemá finálne špecifikácie ale zariadenie už ukazovali vydavateľom na tajnom stretnutí minulý týždeň. Vraj síce zrýchľuje gpu, ale zatiaľ sa nemení nič v rýchlosti načítavania z disku, čo môže znamenať dlhé loadingy pre 4K obsah.


Obe konzoly sú súčasťou Project Helix stratégie, ktorá spojí Xbox a Windows. S tým už prakticky začali a nové hry už vyvíjajú na obe platformy.  Zároveň je to začiatok novej stratégie, v ktorej bude firma prinášať hardvérové upgrady pravidelnejšie a samozrejme s tým, že by boli spätne a aj vpred kompatibilné. Teda aj staré verzie konzoly spustia nové hry.  Je možné, že pri tomto systéme budú v obehu dve verzie konzoly, low-end a high-end, čo by umožnilo pokryť trh lacnou a drahou verziou.

Stále sú to však len nepotvrdené dohady, aj keď novú stratégiu už Microsoft dávnejšie naznačil a Sony už má rovnako PS4 Neo v príprave a prinesie ju byť túto jeseň, alebo budúcu jar.

Zdroj : RoadTOVR

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk