Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Samsung pripravuje nový Gamepad pre okuliare Gear VR

Samsung Gamepad bol herným ovládačom, ktorý sa na trhu objavil už koncom roka 2013. Od tej doby sa však pomaly vypredával v súvislosti s virtuálnou realitou ste ale čoskoro nemali na výber. Ak ste chceli v okuliaroch Gear VR hrať hry, ktoré vyžadujú herný ovládač, museli ste sa spoľahnúť na generické ovládače, u ktorých bola tlačidlá rôzne namapované, takže nefungovali presne tak, ako uvádzala samotná hra.

Samsung Gear VR Bluetooth Gamepad 07To sa však v blízkej dobe zmení, pretože Samsung po dva a pol roku chystá novú generáciu Gamepadu, ktorá je priamo určená k okuliarom Gear VR. A ak okuliare nebudete používať, môžete do nich herný ovládač dokonca bez problémov zacvaknúť. Ovládač s hmotnosťou 300 gramov sa bude predávať v čiernej farbe, horná plocha bude matná, spodné zasa texturovaná.

 


 

 

Na ľavom boku bude umiestnený vystúpený joystick, vpravo potom nájdeme akčné tlačidlá X, Y, A a B. Uprostred bude umiestnené akčné tlačidlo, zrejme doplnkový ovládač pre niektoré hry, prípadne môže tiež vyvolávať ponuku nastavenia. Nad ním potom bude prítomná LED dióda, ktorá bude informovať o stave batérie či o tom, či je Gamepad pripojený k nejakému zariadeniu. Ovládače RT a LT nájdete na zadnej časti, tlačidlo medzi nimi poslúži pre spárovanie s telefónom cez Bluetooth.
Zatiaľ nevieme, kedy sa Gamepad dostane do predaja, a nepoznáme teda ani jeho koncovú cenu.

 

Samsung Gear VR Bluetooth Gamepad 08

Zdroj : SamMobile.com

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk