Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
EyeSight pridáva okuliarom Samsung Gear VR podporu ovládania gestami
0

Využiteľnosť virtuálnej reality zatiaľ naráža najmä na spôsob ovládania. Google Cardboard je v rámci ovládania dosť obmedzený, jednak máte k dispozícii iba jedno „tlačidlo“ a naviac okuliare v jednej ruke musíte držať. Ak sa však pozriete na štandardné okuliare, napr. Samsung Gear VR, nájdete na boku základné ovládače. Niektoré hry však vyžadujú pripojený Bluetooth gamepad, pretože majú zložitejšie ovládanie, ktoré neobstaráte iba touchpadom.

Pre obe spomínané „prehliadače“ virtuálnej reality je však určené nové riešenie od spoločnosti EyeSight, ktoré dodáva zásadné riešenie k využívaniu obsahu vo virtuálnej realite – ovládanie gestami ruky. A zatiaľ čo iné spoločnosti na ovládanie Gear VR a ďalších okuliarov používajú rôzne nadštandardné senzory, EyeSight využíva iba hlavný fotoaparát vloženého smartphonu, takže môže byť ľahšie implementovaný pre použitie naprieč okuliarmi virtuálnej reality od väčšiny výrobcov na trhu.
V súčasnej dobe to však vyzerá, že riešenie je k dispozícii len vo forme softvérových nástrojov, ktoré musia využiť samotný vývojár hry. Nástroje nemožno, aspoň zatiaľ, plošne aplikovať na celé prostredie okuliarov Gear VR. V rámci demo videá môžete vidieť výber políčka vo virtuálnej realite posunom ruky a pohybom prsta. Všetko je tak zrejme ešte „v plienkach“, ale ak sa mobilné virtuálna realita rozbehne vo väčšom meradle, EyeSight môže mať do budúcna slušne našliapnuté.


Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk