Sony PlayStation VR
Pokračovať v čítaní
PlayStation VR2 predvádza herné funkcie pred spustením predaja
0

Playstation VR 2 bude uvedený na trh 22. februára 2023 a preto nás láka videami, ako vyzerajú herné funkcie a čo bude nové oproti staršej generácii PlayStationVR2.

Nové funkcie PSVR2

PlayStation vo svojom 2 minútovom videu promuje tie najväčšie plusy nového PlayStation VR2. Medzi plusy patri najmä 4K HDR rozlíšenie, nové podporované VR hry, 3D zvuk, hattricku odozvu ovládačov, zorné pole na úrovni 110 stupňov a adaptívne spúšte podobné, ako má ovládač pre PS5. Ovládače budú disponovať aj detekciou prstov aj keď nie sú priamo položené na ovládači a zdokonalenou presnosťou mierenia.

Výkon PSVR2

Výkon PlayStation 5 umožní PS VR2 zobrazovať hry v 4K rozlíšení s podporou HDR a obnovovacou frekvenciou 90 alebo 120 Hz. Rovnako ako v prípade iných VR headsetov, bude obraz zložený z dvoch samostatných OLED displejov s rozlíšením 2 000 × 2 040 px (displeje majú o niečo menšie rozlíšenie, ako je skutočné 4K, teda 3840 x 2160, avšak podobného zaokrúhľovania sa neboja ani ďalší výrobcovia). Zorné pole ponúkne pevný „rozhľad“ v rozmedzí 110 stupňov a ako sa predtým špekulovalo, nebude chýbať technológia sledovania pohybu očí, ktorá výrazne zrýchľuje vykresľovanie obrazu. Táto technológia sa dá využiť na precíznejšiu kontrolu alebo dokonca na cielenie pohľadom. Je schopná rozpoznať aj mrknutie a dokonca priemer zrenice.

Vaša podpora je pre nás kľúčová. Už od roku 2014 neúnavne prinášame najnovšie informácie o virtuálnej realite, a to všetko zadarmo. Naša redakcia sa snaží osvetliť tieto moderné technológie každému na Slovensku, ale bez vašej pomoci to nebude možné.

Články píšeme s vášňou a odbornosťou, avšak náklady na ich vytváranie a udržiavanie webu rastú. Ak nám chcete pomôcť pokračovať v našej práci a zabezpečiť, aby ste aj naďalej mohli čítať kvalitné články, zvážte prosím jednorazový príspevok alebo podporu cez sociálne siete. Váš príspevok, či už malý alebo veľký, robí rozdiel.

Ďakujeme.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk