Všeobecne virtuálna realita
Pokračovať v čítaní
Na veľtrhu ITB v Berlíne očarila virtuálna prehliadka Slovenska
0

Televízne obrazovky, tablety, ale najmä virtuálna prehliadka slovenských destinácií s pomocou zariadenia Samsung Gear VR. To všetko využíva Slovenská agentúra pre cestovný ruch, aby inšpirovala cestovateľov na návštevu Slovenska. Na veľtrhu ITB v Berlíne vyzdvihli návštevníci aj z radov odborníkov najmä spomínanú virtuálnu prezentáciu Slovenska a jeho regiónov.

 

Vďaka okuliarom Samsung Gear VR záujemca virtuálne precestuje celé Slovensko a v každom z jeho ôsmich regiónov si pozrie to najzaujímavejšie. Nádhernú prírodnú scenériu Slovenského raja, výhľad z Chopku v Nízkych Tatrách alebo historické centrum Bratislavy. Stačí si nasadiť okuliare, intuitívne si vybrať lokalitu a cestovateľ sa prenesie na vybrané miesto.


Vďaka špeciálnej technológii snímania priestoru a spracovania obrazu získa používateľ pocit, akoby naozaj stál na Tomášovskom výhľade v Slovenskom raji, obdivoval centrum Bardejova či prechádzal pomedzi domy vo Vlkolínci. Virtuálna realita poskytuje 360-stupňový panoramatický pohľad na okolie a prináša aj doplnkové informácie o danom mieste.

Zážitok z prehliadky je mimoriadne intenzívny a autentický. Ľudia, ktorí virtuálnu realitu vyskúšali, hovoria, že prekonala ich očakávania. Najmä pri pohľade z vrcholku Lomnického štítu neraz podvedome spravili krok vzad, lebo mali pocit, že sa ocitli priamo nad hlbokými tatranskými roklinami. Prezentácia získala uznanie aj od Izabely Garaňa, výkonnej riaditeľky UN WTO pre Európu (agentúra OSN zameraná na cestovný ruch).

Obdivom nešetrila Darley Newman, významná americká cestovateľská novinárka, držiteľka troch cien Emmy za televízne relácie: „Virtuálna realita, ktorú som vyskúšala v expozícii Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, ma uchvátila. V momente ma preniesla do nádhernej prírody, na vrcholky hôr a do malebných miest. S takouto originálnou prezentáciou krajiny som sa ešte nestretla a považujem ju  za svoj najintenzívnejší zážitok na výstave ITB Berlín. Slováci ukazujú svetu, ako v cestovnom ruchu využívať najnovšie technológie“.

„Stánok Slovenskej agentúry pre cestovný ruch bol veľmi živý s veľkým záujmom návštevníkov. Je potešiteľné, že prezentoval najnovšie trendy v 3D aplikácii“, povedala prof. Ľudmila Novacká, garantka študijného odboru Manažment cestovného ruchu na bratislavskej Ekonomickej univerzite.

SACR bude zariadenie s virtuálnou prehliadkou Slovenska používať na výstavách a veľtrhoch cestovného ruchu v zahraničí po celý rok 2016. „Využívaním najnovších technológií posúvame prezentáciu Slovenska na vyššiu úroveň. Odlišuje nás to od ostatných a priamo na výstave prinášame silnú pozitívnu emóciu zo Slovenska. Sme presvedčení, že aj takto prispejeme k ďalšiemu nárastu počtu cestovateľov, ktorí si vyberú Slovensko ako dovolenkovú destináciu,“ dodala Ing. Marta Kučerová, generálna riaditeľka SACR.

Zdroj : Tlačová správa

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk