Google DayDream
Pokračovať v čítaní
Google Daydream View predstavený, lacný VR headset pre každého
0

Google pred pár minútami na svojej vôbec najväčšej konferencii zameranej na hardvérové novinky predstavil nový VR headset Daydream View.

Google Daydream View je zameraný na plafórmu Daydream. Cieľom tejto platfórmy je, aby s nástupom Google Daydream v Android Nougat sa VR zážitok na mobilných zariadeniach skonsolidoval. A vyriešili sa tak problémy so súčasnou generáciou VR na smartfónoch. Nové zážitky by mali byť pre užívateľov dostupnejšie a jednoduchšie na používanie. Na strane tvorcov obsahu a výrobcov hardvéru by sa konečne mali nastaviť jasné pravidlá a akási istota, že keď niečo vyrobia s podporou Daydream, bude to fungovať na širokej škále zariadení. Google už predstavil prvý headset pre túto platformu a to DayDream View. Google Cardboard, alebo lepšie mobilná virtuálna realita z kartónu, ktorá naštartovala začiatok virtuálnej reality pre verejnosť  pomalý nahradí headset pre VR Daydream View.


gooogle-daydream-vr-headsety

Headset bude dostupný v troch prevedeniach, bridlicovej, snehovej a tmavočervenej.

pohyb-v-VRDaydream View je vyrobený z príjemných materiálov, ktoré môžeme nájsť bežne na oblečení, ktoré bežne nosíme.
Google taktiež predstavil ovládač, ktorým budete ovládať obsah virtuálnej reality. V samotnom ovládači sa nachádza gyroskop, ktorý je tak citlivý, že s ním podľa Google dokážete napísať svoje vlastné meno. S gyroskopom sa budete môcť pohybovať v priestore, hrať hry, použivať ako zbraň. Ovládač môžete vložiť do vnútra headsetu po použití virtuálnej reality.

Cena tohto zariadenia je len 79 dolárov. Predávaný bude na začiatok iba v bridlicovej farbe, koncom roka 2016 pribudnú ostatné verzie. V Amerike začínajú predobjednavky 20. októbra. Taktiež bol oznámený predaj aj v Kanade, Nemecku, Austrálii a vo Veľkej Británií.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk