Trendy
Nedávno pridané
Zoradiť
Recenzie hier pre VR
Nedávno pridané
 
Zobraziť viac
17. mája 2024

Túto hru radšej nehrajte – strašidelný The Forest VR

Táto hra je strašidelná (aspoň pre mňa) aj ako počítačová verzia, nie to ešte vo VR! Už je to nejaká doba čo je táto hra vonku (posledný update mala 2019) a tešíme sa dokonca pokračovaniu tejto úspešnej survival hry – The Sons of Forest. No čo si možno nie každý uvedomí je neuveriteľný zážitok z VR verzie tejto hry!

 
Zobraziť viac
13. apríla 2024

Recenzia: Powerwash Simulator VR – terapia čistotou pre hygienických maximalistov

Powerwash Simulator VR je ideálna hra pre tých, ktorí milujú poriadok a dokonalosť. Tento virtuálny simulátor čistenia ponúka únik do sveta, kde je každé špinavé miesto výzvou a každá čistá plocha víťazstvom. Hra je zameraná na hygienických maximalistov a čistotných perfekcionistov, ktorí nájdu uspokojenie v dokonalom vyčistení rôznych objektov a prostredí.

 
Zobraziť viac
8. apríla 2024

Recenzia: Angry Birds VR: Isle of Pigs

Angry Birds VR: Isle of Pigs prináša klasickú hru Angry Birds do virtuálnej reality a robí to s takou eleganciou, že by som ju bez váhania označil za jednu z najlepších hier v sérii.

 
Zobraziť viac
15. novembra 2023

Green Hell VR Recenzia

Stojí za to vstúpiť do virtuálneho zeleného pekla: Green Hell VR? 

Green Hell VR je prerobená verzia počítačovej hry pre virtuálnu realitu. Možno ste už hrali počítačovú 2D verziu a viete, čo môžete očakávať. My sme sa na VR verziu veľmi tešili! Poďme spolu stráviť pár dní v zelenom pekle. Čo vy na to?

O nás

Virtuálna Realita

Sme web magazínom budúcnosti. Informujeme o novinkách z virtuálnej reality, rozšírenej reality, zariadeniach ako Oculus Rift, HTC Vive, Gear VR, Microsoft Hololens, Playstation VR a ďalších.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom VR, tipu na článok nás kontaktujte prostredníctvom e-mailu redakcia@virtualnarealita.eu
Ste tu prvý krát ?
Zjednodušene povedané, nasadíte si na hlavu zariadenie (VR headset), v ktorom sa nachádzajú dva, alebo jeden displej. V podstate musí mať každé oko vlastný displej alebo časť obrazovky.

Po nasadení tohto headsetu sa môžete pozerať doľava, doprava, hore a dole, vytvoriť tak 360-stupňové otočenie. Počas otáčania sa vám bude meniť prostredie a vy si tak budete pripadať ako v úplne inom svete. Pohybový senzor, ktorý zisťuje otáčanie, polohu a smer sa na smartfóne nazýva gyroskop. Virtuálna realita určená pre počítač sa umožňuje za pomoci kamier prechádzať vo virtuálnom prostredí. Kamery totiž snímajú bežne neviditeľné infračervené snímače umiestnené na headsete. Tieto snímače sa nachádzajú aj na ovládačoch. Ovládače tak umožňujú simuláciu rúk vo virtuálnej realite.

Zobraziť viac
Prejsť do druhej dimenzie alebo fantastického sveta virtuálnej reality je možné pomocou VR headsetov. Headsety potrebujú aj výkon iného zariadenia.

Pre výkon virtuálnej reality používame smartfón, počítač alebo konzolu. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody. Pre beh virtuálnej reality je najlepší počítač. Nie ale bežný počítač, musí to byť výkonný počítač a spĺňať minimálne požiadavky pre beh virtuálnej reality. Takýto počítač môžeme označiť ako VR-Ready.

Zobraziť viac
Top za 365 dní
Len to naj
Zoradiť
 
1
Virtuálna realita a porno – ako sledovať 360° videá s pikantným obsahom
 
2
VR BOX 2.0 je jeden z najpredávanejších headsetov pre mobilnú VR
 
3
Ako sa dostať do virtuálnej reality
 
4
TOP 10 Hier pre Google Cardboard na Android
 
5
Čo môžete robiť s okuliarmi pre virtuálnu realitu pre smartfón
Facebook
VR služby

VR Expert - služby - virtuálna realita

Odber noviniek
Reklama
Compare
Go