Rozšírená realita
Pokračovať v čítaní
Samsung Galaxy S9, S9+ a ich funkcie rozšírenej reality
0

Na konferencií Samsung Unpacked, ktorá sa dnes uskutočnila boli predstavené dva modely vlajkovej lode spoločnosti Samsung. Samsung Galaxy S9 a S9+ priniesli viacero nových zaujímavých funkcií. Zaujímavou funkciou je ale rozpoznávanie tváre a jej prenos do rozšírenej reality. A ďalšie funkcie s rozšírenou realitou.

Emoji, ktoré vyzerajú ako vy

Spoločnosť Samsung umožňuje užívateľom vytvárať emoji, ktoré budú
vyzerať, znieť a chovať sa rovnako ako oni. Funkcia emotikonov využívajúcich rozšírenú realitu (AR Emoji) využíva algoritmus strojového učenia sa na základe dát, ktorý analyzuje dvojrozmerný obraz užívateľa, zmapuje viac než 100 tvárových rysov a následne vytvorí trojrozmerný model.


Zdieľanie a vytváranie GIF

Ten vie vyjadrovať a napodobňovať výrazy, ako napr. mrkanie alebo kývanie, čím umožňuje skutočnú personalizáciu. S funkciou Animované emoji môžete zdieľať svoje skutočné pocity nielen prostredníctvom videa, ale aj celého radu nálepiek v štandardnom formáte animovaných obrazových súborov (AGIF), užívatelia tak môžu svoje emotikony.

Asistent Bixby

Inteligentná platforma integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostredníctvom rozšírenej reality a technológií hlbokého učenia sa užitočné informácie o okolí užívateľa. Pomocou detekcie a rozpoznávania objektov v reálnom čase platforma Bixby okamžite dodáva informácie priamo do obrazu, na ktorý fotoaparát mieri. Užívatelia si tak môžu pomocou okamžitého prekladu nechať v reálnom čase preložiť cudzojazyčné texty alebo prepočítať cenu v cudzej mene, dozvedieť sa informácie o svojom okolí, zakúpiť si výrobky, ktoré vidia pred sebou, alebo si po celý deň počítať kalorický príjem.

Google ARCore

Vlajková loď S9 a S9+ ako aj staršie modely Galaxy S8 a S8+ budu umožňovať rozšírenú realitu od spoločnosti Google.

Zdroj : Tlačová správa spoločnosti Samsung

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
100%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
0%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk