Samsung Gear VR
Pokračovať v čítaní
Galaxy S9 bude podporovať Gear VR z roku 2017, nový model nebol oznámený
0

Samsung včera predstavil predstavené dva modely vlajkovej lode a dodal im niekoľko funkcionalít rozšírenej reality. No nepadla žiadna zmienka o virtuálnej realite, ako sme očakávali. Nakoľko segment virtuálnej reality je pre Samsung každý rok už očakávaný. No nakoľko nebola zmienka o Gear VR a podpore najnovšej S9 a S9+, tak Samsung aspoň potvrdil kompatibilitu s najnovšími headsetmi.

Prvý Samsung Gear VR

Spoločnosť Samsung spustila svoju prvú verziu mobilnej virtuálnej reality Gear VR v roku 2014, kompatibilnú s Galaxy Note 4. Od tej doby spoločnosť neustále obnovuje VR headset tak, aby zodpovedala novším telefónom. Aktuálne už je na trhu šiesty model Gear VR.


Prečítajte si recenziu toho najnovšieho

Virtuálna realita tento rok nebola spomenutá

Počas včerajšej udalosti sa spoločnosť zamerala na fotoaparát smartfónu a poukázala na nový super pomalý režim, pevnou clonou a niekoľko ďalšími novými funkcionalitami, ako je napríklad schopnosť prekladať tlačené slová kamerou v reálnom čase. S9 a S9+ budu na Slovensku k dispozícii v dvoch verziách – 64 GB (v predaji od 16. marca 2018) a 256 GB (v predaji od 23. marca 2018).

Samsung Galaxy S9 a S9 podpora Gear VR

Virtuálna realita nebola skoro vôbec spomenutá na konferencii, okrem úvodnej ukážky. Ale v nadväznosti na túto novinku zástupcovia spoločnosti Samsung potvrdili, že nové telefóny podporia najnovšie Gear VR z roku 2017. Jedna sa tak o tieto modely :

SM-R324

SM-R325

Zobraziť Samsung Galaxy Gear VR v Alze

 

To, že nová verzia nedostala Gear VR nie je prekvapujúce, vzhľadom na to, že nové telefóny sú veľmi podobné veľkosti telefónov S8 v minulom roku a okuliare z roku 2017 už obsahujú adaptér USB-C, čo znamená, že sa bez problémov môže pripojiť k telefónom S9. Ak plánuje spoločnosť Samsung uvoľniť aktualizovanú verziu Gear VR pre rok 2018, očakávame, že príde neskôr v roku, pravdepodobne počas odhalenia Note 9, ktorá sa uskutoční zväčša v auguste. Spoločnosť Samsung predtým naznačila, že bude pracovať na vlastnej samostatnej náhlavnej súprave, ktorá bude mať všetko vstavané a nebude sa spoliehať na smartfón. Rovnako ako u ostatných súčasných výrobcov samostatných VR headsetov, spoločnosť Samsung môže v tomto smere zamerať svoju pozornosť na to.

Aká je Vaša reakcia?
Zaujímavý článok
0%
Prekvapilo ma to
0%
Pobavilo ma to
0%
Článok má chybu
100%
Autor
Michael Šubák
Som zakladateľom projektu VirtualnaRealita.eu. Virtuálna realita je zaujímavá a nie je len pre hráčov. V každej oblasti môže táto čoraz dostupnejšia technológia pomôcť. Jednoduchšie učenie, spoznávanie sveta, tvorba grafiky, či pozeranie športových prenosov alebo výcvik letcov. Som majiteľom Oculus Rift CV. Rád píšem píšem o VR a chcem sa tejto technológii venovať aj v budúcnosti. Viac o mne na www.michael.subak.sk